مراسم تكريم ومعارفه مديران سابق وجديد مديريت شعب استان قزوين

مراسم تكريم ومعارفه مديران سابق وجديد مديريت شعب استان قزوين

مراسم تکریم ومعارفه مدیران سابق وجدید مدیریت شعب بانک مسکن استان قزوین با حضورعلی فرخ زاد معاون عمرانی استانداری قزوین، ،حسین زکی زاده مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری قزوین، سید محسن فاضلیان عضو هیات مدیره بانک مسکن ، منوچهر فتح آبادی رئیس اداره کل امور کارکنان ، مسئولان مدیریت وبرخی از روسای شعب ودوایر مدیریت در محل سالن همایش مدیریت برگزار شد.

سیدمحسن فاضلیان عضو هیات مدیریه بانک مسکن طی سخنانی با بیان ویژگیهای استان قزوین ،  این استان را مهد ادبیات، تلاش وکوشش معرفی نمود و اظهار داشت این استان با تاریخی کهن دارای ظرفیتهای بسیار خوبی است که باید از این ظرفیتهای عظیم به نحو شایسته در جهت شکوفایی اقتصادی استان وپیشبرد اهداف بانک استفاده شود.

وی  با اشاره به چالشهای پیشرو درسیستم ونظام بانکی کشور  اظهارداشت  یکی ازاین چالشها افزایش نقدینگی کشور است که این امر منجر به افزایش نرخ تورم فرسایشی  شده وقدرت خرید  مردم ناشی از این تورم تجمع شده کاهش پیدا کرده است..

دکتر فاضلیان افزود از نیازهای  اساسی مردم جامعه مسکن است و به دلیل اینکه قدرت خرید خانوارها متناسب با رشد تورم در بخش مسکن تطبیق داده نمی شود این موضوع ،  خانه دار شدن قشر زیادی از مردم را با مشکل مواجه کرده است.

عضو هیات مدیره بانک مسکن یکی دیگر از چالشهای پیشرو را حرکت سریع نظام بانکی به سمت بانکداری الکترونیکی برشمرد واظهارد اشت  نظام بانکداری به سمتی حرکت می کند تا تمام کارها در بستر الکترونیکی انجام شود  که برای مقابله با این چالشها وتغییر وتحولها  نیاز به یک برنامه بسیار جدی در نزد همه ارکان وذینفعان بانک باید اتفاق بیفتد وایجاب میکند که ما نگاه جدید و ساختاری به کار وفعالیتمان در بانک داشته باشیم.

دکتر فاظلیان با بیان این مطلب که دوران  بانکداری برمبنای نرخ تفاوت سود تسهیلات وسود سپرده به اتمام رسیده است تصریح کرد اکنون دوران بانکداری برمبنای ارائه سرویس وخدمات به مشتری است ومشتری انتخاب می کند که آیا از بانک مسکن خدمات دریافت کند یا خیر.

وی افزود ما باید نگاهمان به بیرون بانک باشد واز مذاکره وصحبت کردن با مشتریان نترسیم وتمام ابزارها و خدمات مورد نیاز مشتریان را شناسایی وتمام ابزارهای تسهیلاتی ، سپرده ای وبانکداری الکترونیک را به مشتریان معرفی کنیم.

عضو هیات مدیره بانک اظهار داشت برای اینکه بانک مسکن بتواندرسالت خود را در مقابل ذینفعان خود به نحوی شایسته ای برآورده نماید مستلزم این است که جدیت وتلاش لازم در شعب به عنوان واحد مستقل  ومدیریتها اتفاق بیفتد به نحوی که بانک بتواند مسیر خود را درمواجه با این چالشهای پیشرو هموارنماید.

دکتر فاضلیان  اظهار داشت هدف بانک  این است که حداقل یک تا دو درصد سهم بانک مسکن را از مجموع نقدینگی کشور بالاتر برده تا ضمن جلوگیری از حرکت نقدینگی به سمت سفته بازی و سوق دادن آن به سمت تولید مسکن  بتواند با ایجاد اشتغال وگردش سرمایه نیاز مشتریان رابرطرف کند بنابراین ملزم هستیم  نگاهمان را برای خدمت به عموم مردم تغییر دهیم و امیدواریم این تلاش ها در آینده ای نزدیک به ثمر بنشیند تا همه بانک مسکن را بعد از 82 سال سابقه درخشان  که طی این سالیان توانسته حدودا 7 میلیون واحد مسکونی برای مردم کشور فراهم نماید با عملکرد بهتری ببینند..

عضوهیات مدیره بانک با اشاره به  مطالبات بانک اظهار داشت  پرتفوی تسهیلاتی بانک  شامل تسهیلات مسکن مهر ، تسهیلات خرید ومشارکت و همچنین تسهیلات ارزی است که با همت  وکارشناسی بخش اعتباری ، حقوقی وهمه ارکان بانک بخش عمده ای از مطالبات ارزی  بانک تعیین تکلیف خواهد شد وامیدواریم با اصلاحی که در حسابها انجام خواهد شد نسبت مطالبات غیر جاری بانک به کل تسهیلات پرداختی(NPL )بانک کاهش چشمگیری پیدا کند که این خبر بسیار خوبی است واین اتفاق منجر به استحکام بیشتر بانک  خواهد شد وهرچه قدر بانک قوی تر بشود وسعت  ارائه خدمت به ذینفعان بانک اعم از مشتریان ، کارکنان وهمه افرادی که بصورت مستقیم وغیر مستقیم با بانک کار می کنند بیشتر خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود با  تشکر وقدردانی از زحمات سید اصغرحسینی و همه کارکنان مدیریت قزوین ضمن آروزی سلامتی و موفقیت برای وی در سمت جدید  وتبریک انتصاب  به یونس احمدی به عنوان مدیر جدید مدیریت شعب استان قزوین اظهار داشت رسالت همه کارکنان در جای جای بانک مسکن همراهی کامل با سیاستهای اتخاذ شده بانک می باشد وانتظار داریم با مدیریت جدید در استان قزوین تمام شعب به عنوان یک واحد مستقل  رصد، پایش ، صیانت شود همچنین انتظار داریم مدیریت ضمن همراهی با سیاستهای اتخاذ شده در بانک از تمام شعب  به عنوان واحد مستقل مطالبه گری نماید وهمچنین شعب نیز از مدیریت مطالبه گری داشته باشند تا اهداف بانک به خوبی محقق شده وشاهد رشد وتعالی هرچه بیشتر بانک باشیم.

در این مراسم علی فرخ زاد معاون عمرانی استانداری قزوین ضمن تقدیر وتشکر از زحمات بسیار زیاد مجموعه بانک مسکن در استان قزوین  اظهارداشت همکاری ودلسوزی ها وهمراهی بسیار خوب پرسنل بانک مسکن در تسهیلات تکلیفی مسکن مهر منجر به این شد که در استان به بهترین نحو ممکن تامین مالی این واحدها انجام شود واین امر باعث شد  در استان قزوین قشر زیادی از مردم استان صاحب خانه شوند.

وی با تاکید براستفاده بهینه  از ظرفیتهای استان خواستار تعیین تکلیف  واحدهای باقی مانده  مسکن مهر و توجه ویژه به طرح اقدام ملی شد  واز مسئولین مدیرت قزوین خواست با همکاری با سازمانهای ذیربط سهمیه استان قزوین در این طرح به موقع اجرایی وعملیاتی شود..

سید اصغر حسینی مدیر سابق مدیریت شعب استان قزوین نیز از زحمات همه کارکنان مدیریت قزوین به دلیل همراهی با وی در جهت تحقق اهداف بانک تقدیر وتشکرکرد.

وی  با ارائه گزارشی از آمار عملکرد مدیریت قزوین در دوران تصدی خود در استان قزوین اظهارداشت  در طی این مدت مدیریت قزوین توانست با افزایش 12 هزار میلیارد ریال در بخش منابع کارنامه قابل قبولی در استان داشته باشد همچنین در بخش تسهیلات بانک  مسکن در استان قزوین با پرداخت بیش از 40 هزار میلیارد ریال رتبه نخست رادر بین بانکهای استان به خود اختصاص داده است.

مدیرسابق مدیریت شعب قزوین با اشاره به  تلاش  همه کارکنان در پیگیری وصول مطالبات اظهار داشت نسبت مطالبات غیر جاری بانک به کل تسهیلات پرداختی(NPL ) در استان3 درصد هست که این موفقیت حاصل تلاش شبانه روزی تک تک کارکنان صف وستاد مدیریت می باشد.

حسینی با اشاره به اینکه خدمت به مردم جزء افتخارات کارکنان بانک مسکن است افزود در پروژه مسکن مهر همه کارکنان استان با تمام ظرفیت خود در تامین مالی ساخت واحدهای مسکن مهر تلاش نمودند وهیچ وقفه ای در این امر صورت نگرفت.

وی ضمن آرزوی سلامتی برای همه کارکنان  انتصاب یونس احمدی رابه عنوان مدیر جدید شعب بانک مسکن استان قزوین تبریک گفت وبرای وی آرزوی موفقیت نمود.

یونس احمدی مدیر جدید بانک مسکن استان قزوین نیز در این مراسم ازحسن اعتماد مقامات عالی بانک به دلیل انتخاب وی به عنوان مدیرشعب استان قزوین سپاسگزاری کرد و اظهارداشت به یاری خداوند متعال با  برنامه ریزی ،تلاش وهمدلی همه  کارکنان  شاهد رشد وشکوفایی بیش از پیش مدیریت قزوین باشیم.

وی افزود استان قزوین به دلیل قرار گرفتن در شاه راه مواصلاتی وقطب اقتصادی کشور  داری پتانسیل بسیار زیادی می باشد که باید به نحو شایسته ای از تمام این ظرفیتها به خوبی در جهت شکوفایی اقتصادی استان وتحقق اهداف بانک استفاده شود..

احمدی با اشاره به طرح های تکلیفی  دولت اظهار داشت ما در استان قزوین مصمم هستیم که ضمن تعیین تکلیف واحدهای باقی مانده مسکن مهر  طرح اقدام ملی را با قدرت وبا هماهنگی لازم با سازمانهای ذیربط  راهبری کنیم تا بتوانیم سهمیه استان را به موقع اجرایی وعملیاتی نماییم.

وی با تاکید بر بانکداری الکترونیک  تصریح کرد یکی از برنامه های ویژه در استان توسعه بانکداری الکترونیک میباشد که با مشارکت وهمکارای همه کارکنان بتوانیم با ارائه خدمات مطلوب از طریق درگاههای الکترونیکی ضمن افزایش رضایتمندی مشتریان منابع مالی آنها را جذب بانک نماییم.

ابوالفضل کفشدوزی معاون مدیر شعب استان قزوین نیز در این مراسم ضمن تقدیر وتشکر از زحمات مدیرسابق مدیریت قزوین وآرزوی موفقیت برای مدیر جدید استان  اظهار داشت تغییر تحول در سازمانها لازمه پویایی وتداوم حیات سازمان میباشد  و  با همدلی  وهمراهی همه کارکنان  شاهد رشد وشکوفیی بانک مسکن استان قزوین باشیم.

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1400/2/15