تازه های اخبار تازه های اخبار

بسیاری از افراد که باور خانه دار شدن نداشتند، از برکت تسهیلات بانک مسکن، خانه دار شدند.

سردار کریمی: بانک مسکن در طول سالهای گذشته تا کنون با پرداخت تسهیلات خرید، ساخت و تعمیرات مسکن ، علاوه بر مساعدت مالی بخش مسکن اقشار مختلف جامعه، در ایجاد اشتغال و رونق تولید هم نقشی به سزائی داشته است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان مرکزی، در نشست فرماندهی سپاه روح اله و مدیر شعب بانک مسکن استان در دفتر فرماندهی سپاه، سردار محسن کریمی فرماندهی سپاه روح اله استان مرکزی، با تشکر از شعب و کارکنان بانک مسکن؛ از زحمات ایشان به پاس خدمت دهی و خدمات رسانی به عموم مردم به ویژه به اقشار کم درآمد تقدیر و تشکر کرد.

وی بانک مسکن را بانکی دولتی و با سابقه ای طولانی و درخشان در تسهیلات دهی به اقشار مختلف جامعه در امر خرید و ساخت مسکن دانست و اظهار داشت: مردم از تسهیلات مناسب و ارزان قیمت بانک مسکن رضایت دارند و این بانک توانسته است به دنبال پرداخت تسهیلات خود، که - عمدتا در بخش مسکن اعطا شده است- ؛ ضمن خانه دار کردن افراد، محیطی اطمینان بخش برای شکل گیری و ترویج کانون خانواده ها به وجود آورده و شور زندگی را در خانوارها افزایش دهد.

فرمانده سپاه روح اله استان مرکزی اظهار داشت: همکاران ما در سپاه استان نیز از تسهیلات بانک مسکن بی نصیب نمانده و بسیاری از ایشان در ردیف استفاده کنندگان از تسهیلات بانک مسکن قرار دارند. وی در خصوص تسهیلات معوق شده کارکنان سپاه در پروژه 102 واحدی جهاد خانه سازی گفت: با مذاکره ای که با تسهیلات گیرندگان انجام داده ایم، حداکثر تا پایان ماه جاری جهت تعیین تکلیف و پرداخت بدهی شان به بانک مراجعه خواهند نمود.

سردار کریمی با اشاره به این که تسهیلات بانک مسکن به لحاظ میزان تسهیلات، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت تسهیلات، شرایط مناسبی دارد، گفت: امیدواریم با تقویت حساب های خود نزد بانک مسکن، همچنان از تسهیلات ساخت مجتمع مسکونی و تعاونی مسکن جهت پرسنل سپاه بهره مند شویم.

مجید امیری مدیر شعب بانک مسکن استان مرکزی نیز در این نشست، ضمن تشکر از ابراز محبت سردار کریمی به مجموعه بانک مسکن؛ بانك مسكن را بانکی مردمی و تنها بانك تخصصي در بخش مسكن خواند که مي تواند با رعایت اصول بازار، درموقعیت‌های مختلف از طريق تحريك تقاضا و عرضه، به تعادل بخشي و رونق بخش مسكن و ساختمان ایفای نقش نموده و به مثابه بانکی ‌توسعه‌ای همچون دوره‌های گذشته از تولید در بخش مسکن و توسعه شهری با رویکرد حمایت از تولید، به عنوان یگانه بانک متخصص و حامی دولت در این بخش حضور یافته و متعاقبا تولیدکنندگان مسکن را تامین مالی کند.

امیری اظهار داشت: بانك مسكن مي تواند مركز ثقل تلاقي حضور دولت و بخش خصوصي باشد و با توجه به اهميت توليد و رونق آن؛ كه شعار سال جاری مي باشد؛ آن چه مي تواند نقش بانك مسكن را برجسته كند پرداختن بانك به بحث عرضه مسكن است كه اهميت آن در تسهيلات مشاركت نمود دارد.

وی با استقبال از مشارکت سازمان ها و نهادها و دستگاه های دولتی و غیر دولتی در امر ساخت مسکن اجتماعی در قالب تعاونی های مسکن و مجتمع های مسکونی توسط انبوه سازان حرفه ای افزود: در شرايط فعلي و نياز اقتصاد ايران، تمركز بر تسهيلات خريد مسکن اولويت اول بانك نیست؛ چرا كه تسهيلات خريد فقط در فرآيند تغیير مالكيت واحدهاي مسكوني موثر است و تأثير بسزايي در رونق توليد ندارد، بلکه ويترين بانك مسكن براي حضور فعال بازار مسكن، تسهيلات مشاركت مدني در بخش مسكن و ساختمان مي باشد. به دیگر سخن؛ بانک با حمايت از بخش عرضه از طريق ارائه تسهيلات ساخت مسكن در دو بخش طرح بازافريني مناطق بافت فرسوده شهري و ساير مناطق، موجبات رونق اين بخش را فراهم خواهد آورده و متعاقبا با پرداخت تسهيلات خريد مسكن و فروش اقساطي ناشي ازسهم الشركه به  تقاضاهاي مسكن  پاسخ شایسته خواهد داد.

مدیر شعب بانک مسکن استان تصریح کرد: کمترین انتظار بانک برای نیل به اهداف و توفیق در ماموریت های برشمرده، این است که: با حضور و مشارکت مسئولین امر در استان، سازمان ها، شرکت های خصوصی و دولتی و اصناف و اتحادیه های مرتبط با بخش مسکن و ساختمان، نیز فعالان و دست اندرکاران این بخش در استان؛ اولا عمده منابع این بخش به بانک مسکن هدایت و در این بانک متمرکز و تجمیع شود و از طریق این بانک در اختیار تولید و اقتصاد کشور قرار گیرد، ثانیا: حائزین شرایط و سازندگان حرفه ای این بخش و نیز متقاضیان واقعی تسهیلات مسکن از طریق آن مراجع به بانک معرفی شوند و در نهایت، در وصول مطالبات و اخذ طلب بانک مسکن از بدهکاران عمده بانک خصوصا در تسهیلات تکلیفی، با بانک همکاری نموده، به بازگشت مطالبات بانک و استفاده از آن منابع در چرخه اقتصاد کمک نمایند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با اقدامات و سياست گذاريهاي صحيح و به موقع در بخش مسکن می توان به رونق اقتصادي كشور امیدوار بود و می توان انتظار داشت؛ سال ۱۳۹۸ با حضور قوی‌تر همه دست‌اندرکاران، اعم از مشاوران، سازندگان و سرمایه‌گذاران حوزه مسکن به سال رونق ساخت و تولید مسکن تبدیل شود.

 

آخرین بروزرسانی 1398/3/19