تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر عامل بانک مسکن در مراسم معارفه مدیر شعب استان کردستان :

بانـک مسکـن بزرگتریـن بانـک کشـور از حیـث مانـده تسهیـلات بـا 122 هـزار میلیـارد تومـان مانـده اعتبـار می باشـد

محمد هاشم بت شکن مدیر عامل بانک با حضور در مدیریت شعب استان کردستان با مسیولان مدیریت، دوایر، کارشناسان و رؤسای شعب ضمن نشست و دیدار از شعب سطح شهر سنندج نیز بازدید نمود .
به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب استان کردستان، در این دیدار که اعضای هییت مدیره، مشاور مدیر عامل، مدیر امور حراست، مدیر امور استانها و بازاریابی، مدیر امور مالی، رییس اداره کل امور شعب استان ها، رییس اداره کل روابط عمومی، رییس اداره کل حوزه مدیریت، رییس اداره کل رفاه کارکنان، مدیر شعب استان های کرمانشاه و همدان حضور داشتند، بت شکن با تبریک میلاد منجی عالم بشریت محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت، مصادف شدن مراسم معارفه مدیر شعب استان کردستان در این ایام را به فال نیک گرفت و برای کلیه همکاران استان آرزوی موفقیت و سربلندی نمود .  
مدیر عامل شعب بانک مسکن گفت: بانک مسکن بزرگترین بانک کشور از حیث مانده تسهیلات با 122 هزار میلیارد تومان مانده اعتبارات است، که نقش سازنده ای در پرداخت تسهیلات بخش صنعت ساختمان و مسکن مهرایفای می کند.
محمد هاشم بت شکن در مراسم معارفه مدیر شعب بانک مسکن استان کردستان افزود: پیشرفت هر سرمایه گذاری مرهون ایجاد امنیت درآن منطقه است وکردستان از امنیت خوبی برخوردار است و این نعمتی است که این استان از آن بهره مند است .
وی افزود:  ایجاد تبادلات کالایی و ارزی در بازارچه های مرزی با اقلیم کردستان  ظرفیت های گسترده اجرایی و بازرگانی را در استان فراهم  نموده و بابزرگترین سرمایه ی  نیروی انسانی که در سطح استان وجود دارد می توان شاهد رشد پتانسیل های مختلف  درسطح استان باشیم.
بت شکن افزود: در دولت تدبیر و امید نرخ تورم به زیرده درصد کاهش پیداکرده و رشد اقتصادی مثبت علی رغم کاهش درآمدهای نفتی ایجادشده که این موجب رونق بخش ساختمان ومسکن در کشور خواهدشد. 
وی با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه مسیولین کشوربحث اشتغال می باشد عنوان نمود:متاسفانه  هنوز نتوانستیم موضوع اشتغال را در سطح کلان کشوری حل و فصل نماییم که امید است، با پیاده سازی اقتصاد مقاومتی بحث اشتغال را بررسی و بانک مسکن هم در این راستا بتواند دولت و آحاد جامعه را یاری نماید .
بت شکن بانک مسکن راپرمخاطب ترین و مردمی ترین بانک کشور عنوان کرد و افزود: بانک مسکن  نقش بسزایی را در ایجاد اشتغال ایجاد می کندو با آغاز یک پروژه ساختمانی در حوزه مسکن می توان حوزه اشتغال زایی و صنعت ساختمان را فعال نمود که با این کار موتور خروج از رکود اقتصادی با استارت بخش مسکن رونق خواهد گرفت .
 وی خاطرنشان کرد:  مهمترین نقش بانک مسکن ایجاد سرپناه برای اقشارمختلف جامعه است که بیشترین  ذی نفعان بانک مسکن احاد مردم و بعد از آن انبوه سازان هستند ،که بانک از طریق پرداخت تسهیلات، چتر سیاستهای اعتباری خود را برای آنها بازکرده و با ارایه تسهیلات کم بهره از آنها حمایت می کند.
 مدیر عامل بانک مسکن افزود : در حال حاضر برای ساخت هر واحد مسکونی 80 میلیون تومان تسهیلات به انبوه سازان با نرخ سود 18 درصد که توسط شورای پول و اعتبار در نظر گرفته شده پرداخت خواهد شدکه موجب رونق بخش مسکن در کشور میشود.
وی در ادامه تصریح کرد: سومین ذی نفعان ما شرکت های ساختمانی و تولیدکنندگان مصالح ساختمانی هستند که میتوانند به بانک معرفی و با بانک مسکن تعامل و همکاری داشته باشند .
مدیر عامل بانک در بخش دیگری از سخنان خود  بانک مسکن را بزرگترین بانک کشور از حیث مانده تسهیلات عنوان کرد و گفت: این بانک  با 122 هزار میلیارد تومان مانده تسهیلات، بزرگترین بانک  کشور است و نقش سازنده ای در بخش صنعت ساختمان و مسکن مهر دارد .
بت شکن در ادامه بیان داشت : خوشبختانه  امروز سبد محصولات سپرده ای و تسهیلاتی ما کامل است. انواع محصولات تسهیلاتی صندوق حساب پس انداز یکم  وسپرده ممتاز ،آباد وغیره  در شعب بانک های مسکن کشورمی تواند منابع خوبی را برای این بانک جذب نماید.
وی خاطر نشان کرد: ما خوشحالیم که بانک مسکن توانسته به شکلی نقش آفرینی نمایدبه طوری که درسال جاری شاهد کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی بودیم  و این موجب شد که هدیه رییس جمهور در هفته دولت تک رقمی کردن حساب های صندوق پس انداز حساب یکم اعلام شود وبعد از25 سال نرخ سود نرخ سود تسهیلات  برای بافت فرسوده 8 درصد و برای سایر تسهیلات5/9 درصد در نظر گرفته شودکه این کاهش موجب شد تا درطول چند ماهه اخیر 115 متقاضی در بانک مسکن سپرده گذاری نمایند.
وی افزود:یکی از اهداف مهم بانکداری جذب مشتری است و باید مشتریان ارزشمند اعتباری را جذب بانک و سرویس دهی نماییم و به عنوان یک مشاور امین به مشتریان مشورت حرفه ای دهیم تا بتوانند از خدمات و امکانات بانکی بهره مند شوند.
 وی در ادامه گفت: مدیر جدید استان آقای سلیمی؛ از مردم کردستان و بومی استان است و برنامه های دوساله ایشان به وی ابلاغ گردیده  و تعهد نموده اند، اهداف مور نظر را محقق سازند و از استاندار محترم کردستان هم خواستیم که بانک مسکن را در راستای توسعه و رشد استان یاری دهند .
وی به اهداف درنظر گرفته شده برای بانک مسکن در سالهای آینده اشاره کرد و گفت: این اهداف شامل  رشد 50 درصدی  سپرده ها در سال 96 و 97 ، سهم منابع ارزان قیمت با توجه به ویژگی استان باید به 16 و نیم درصد برسد و رتبه استانی بانک ازحیث منابع رتبه 6 است که در سال96 این رتبه باید به 4و در سال 97 به رتبه 3 برسد .
وی به بخش ضمانت نامه های بانکی نیز اشاره کرد و گفت:متاسفانه  درحوزه ضمانت نامه کاری انجام نشده که امید است با تلاش مدیریت جدید در سال 96 ضمانت نامه ها به 700 میلیارد ریال ودر سال  97 به هزار میلیارد ریال برسد .
 وی در ادامه  گفت: درحال حاضر 12 شعبه سبزدر سطح استان کردستان داریم،  که امید است درسال97 همه شعب بانک مسکن استان  سبز شوند ودر حوزه  مطالبات نیز نرخ مطالبات به زیر 2 درصد در سال96 و زیر یک درصد در سال 97 برسد.
وی در پایان گفت: در سال 96 تعداد 10 هزار واحد مسکن مهر باید به بهره برداری برسد و این اهداف محقق نخواهد شد، مگر با همکاری و تعامل همکاران با مدیریت جدید این شعبه استان کردستان امکان پذیر خواهد بود.
ایشان در خاتمه از زحمات مدیر گذشته تقدیر نمود و از همکاران استان خواست تا با مدیر جدید استان کماکان تعامل و همکاری لازم در رسیدن به اهداف بانک را داشته باشند . 
گفتنی است در ادامه مراسم معاون عمرانی استانداری کردستان گفت: بخش مسکن  وساختمان  موتور محرکه اشتغال در سطح استان کردستان محسوب میشود و باایجاد یک پروژه ساختمانی در بخش  ساختمان و مسکن  120 رشته  صنعتی  فعال و برای آنها شغل ایجاد می شود.
امیر قادری در مراسم معارفه مدیرشعب بانک مسکن استان کردستان افزود: بخش مسکن از بخش های  پیشرو اقتصادی کشور به حساب می آید وبا تاثیرات پیش رو در زمینه های  فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی می توانددر جامعه امروزی تاثیر گذار باشد،لذا بخش مسکن و تامین آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .
قادری تصریح کرد: در سطح کلان بخش ساختمان ومسکن موتور محرکه اشتغال به حساب می آید واین مقوله باید در سطح کلان پیگیری شود که ارتباط بخش ساختمان و مسکن با 120 رشته صنعتی می تواند بخش اشتغال را فعال نموده و برای بیشتر افراد جامعه اشتغالزایی را به همراه داشته باشد.
 وی به تامین مسکن همه اقشارمختلف جامعه  اشاره کرد و افزود: نباید فقط به تامین مسکن اقشار کم در آمد توجه نمود، بلکه بانک مسکن موظف است توجه به تامین مسکن همه اقشارمختلف جامعه را در اولویت کار خود قراردهد و همه اقشار از تسهیلات بانک مسکن بهره مند شوند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: به واسطه رکودی که در سطح کشور حاکم است تلاش شده  که  انگیزه و بسته هایی را در استان درجهت ایجاد وساخت و سازمسکن ارایه نماییم وبا برگزاری جلسات و پیگیری های استانداری کردستان و برنامه ریزی های حوزه مسکن سعی داریم،  تمام واحدهای مسکن مهر به موقع تحویل متقاضیان دهیم.
قادری درپایان گفت:ما درحال حاضر 35 هزار واحد مسکن در سطح استان کردستان داریم، که 25 هزار واحد آن تحویل داده شده و  حداکثر تا پایان سال آینده به همت همکاران بانک مسکن و همکاران ادارات پرونده مسکن مهراستان بسته خواهدشدو همه واحدهای مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده می شود.
وی در خاتمه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات کلیه کارکنان بانک مسکن در استان، برای مدیر جدید بانک آرزوی سلامتی و توفیق در راه تحقق اهداف دولت و خدمت رسانی به مرم استان را از خداوند متعال خواستار شد .
در ادامه مراسم سلیمی مدیر جدید استان ضمن تبریک مبارک هفته وحدت و میلاد مولود کعبه با اشاره به فعالیتها و خدمات بانک در طول دوسال جاری گفت: در بحث ضمانت نامه، بانک مسکن استان در طی دوسال گذشته 58 درصد رشد  داشته که توانسته آن را از 117 هزار میلیارد به 176 میلیارد ریال افزایش دهد.
جلال الدین سلیمی گفت: هم اکنون  سهم بانک مسکن استان کردستان  در حوزه مالی و پولی در سطح بالایی قرار دارد و بانک مسکن عمده ترین تامین کننده قسمت مالی در بخش مسکن است .
 وی افزود: در همین سال جاری همت و تلاش دوستان و همکاران شعب بانک مسکن  در حوزه پرداخت تسهیلات، سپرده ها  جذب منابع و سایر موارد در نظر گرفته به اهداف خود خواهد رسید.
وی در ادامه به اهداف در نظر گرفته شده برای سال های آتی اشاره کردو گفت: اهدافی که ما در سال جاری در نظر داریم توسعه  دربخش فضای کسب کار،اداره، صنعت ساختمان و قدرت برش استانی از منابع کل بانکی و مطالعه فرصت ها، تهدیدها و مزیت های پیش روی بانک می باشد که دراولویت کاری بانک مسکن استان قرار خواهد گرفت.
 وی در ادامه بیان داشت: دربین سالهای  95و94  مجموع 11 هزارو375 معامله در سطح ثبت شده دراستان، توانستیم 6 هزارو250 فقره را پرداخت کنیم که معادل حدود 53 درصد از معاملات استان را پوشش داده ایم .
وی تصریح کرد: با بحث کاهش کل معاملات در سطح استان حدود2 هزار و 320 واحد را پوشش دهیم یعنی 51 درصداز معاملات استان را پوشش دادیم وتوانسته ایم سهم عمده ای از بازار را حفظ و از دست ندهیم.
 وی خاطرنشان کرد: هم اکنون  سهم بانک در حوزه مالی و پولی در سطح بالایی قرار داردوبانک مسکن عمده ترین تامین کننده قسمت مالی در بخش مسکن است .
سلیمی در ادامه افزود: در طی دوسال اخیر قیمت یک مترمربع از 500 هزارریال به 700 هزار ریال افزایش یافته است که با توجه به افزایش نرخ تورم، بخشی ازمتقاضی تسهیلات مسکن افرادی هستند که نیازمند مسکن می باشند و این موجب شده که فرصت هایی  در استان ایجاد شود و متقاضیان به سمت تسهیلات با کارمزد روی اورند.
وی در ادامه افزود: کاهش قیمت تمام شده مسکن تسهیلات بانک مسکن را معنی دار می کند و موجب می شود متقاضیان واحد تسهیلات کم بهره نیز افزایش یابند.
وی به شناسایی واحدهای فعال و نیمه فعال در بخش صنعت ساختمان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 400 واحدهای فعال و نیمه فعال در بخش صنعت ساختمان شناسایی شده که این حوزه ها نیز توانسته اند وارد باشگاه بانک مسکن شوند و از تسهیلات بانک مسکن بهره مند شوند .
سلیمی در ادامه بیان داشت: از فرصت های خوب دیگر استان صنعت گردشگری است که در طی دوسال اخیر رشد خوبی داشته به طوری که در سال 94 مسیر شرق به غرب و شمال به جنوب استان کردستان موجب شده رشد گردش سرمایه استان در حوزه گردشگری و توسعه بازارچه های مرزی شودو همچنین مبادلات مرزی با کشورعراق نیز در چند سال اخیر رو به افزایش باشد.
وی خاطرنشان کرد: در پایان اسفند 94،مبلغ  49 هزار میلیارد ریال منابع مالی در استان داشتیم که این رقم  در پایان آبان ماه سال جاری 54 هزار میلیارد ریال رسید که شاهد رشد9 درصدی منابع مالی بانک بودیم.
 وی افزود: مدیریت استان نسبت به رشدی که در منابع استان حاصل شده حرکت نموده و سهمی را از دست نداده، بنابراین سهم منابع ما از 6/10 به 11 درصد افزایش یافته که باعث ارتقای جایگاه استانی شده است .
وی در ادامه بیان داشت: با توجه به رکود بخش مسکن و عدم برگشت سرمایه انبوه ساز، متاسفانه در بخش مشارکت استان از رشد مناسبی برخوردار نبوده که امیدوارم با اجرای سیاست های جدید بانک بانک شاهد رشد این بخش نیز باشیم . 
وی به مشکل نبود شعب بانک مسکن در شهرک بهاران اشاره کرد و گفت: ما کمرنگ ترین خدمت رسانی را در این منطقه داریم و با یک شعبه شهرک بهاران سنندج را که دارای 200 هزار نفر جمعیت است  پوشش می دهیم که امید است است با تدابیر لازم و اعتبارات بتوانیم تعداد شعب بانک مسکن را در شهرک بهاران افزایش دهیم.
وی در ادامه افزود:در حال حاضر 65درصد از پرسنل ما زیر 20 سال خدمت دارند و از قشر جوان و پویایی در حوزه بانک مسکن برخورداریم و 68 درصد آنها دارای تحصیلات دانشگاهی هستند . در پایان 96 سعی می کنیم با همکاری و تعامل نیروهای خدوم بانک و مردم کردستان به اهداف درنظر گرفته برسیم 
در ادامه مراسم حکم انتصاب آقای جلال الدین سلیمی به عنوان مدیر شعب بانک مسکن توسط دکتر بت شکن به ایشان اهدا شد و از زحمات و تلاشهای رسول مالمیر مدیر سابق شعب بانک مسکن کردستان تشکر و قدردانی شد. 
لازم  به ذکر است: در ادامه این مراسم از رؤسای شعب طالقانی و ملوی کرد سنندج بعنوان شعب برتر تقدیر و تجلیل شد . 
گفتنی است در ادامه سفر دو روزه مدیر عامل و هییت همراه به استان کردستان، ایشان از شعب مرکزی، آبیدر، کشاورز، مولوی کرد و پاسداران سنندج بازدید نمود و از نزدیک با همکاران صف دیدار نمود و در نتیجه این بازدید شعب مولوی کرد و حسن آباد سنندج را مورد تشویق کتبی قرار داد . 
شایان ذکر است در ادامه حمید احمدی معاون مالی و فناوری مدیریت نیز ضمن تبریک خیر مقدم و خوش آمدگویی به جناب دکتر بت شکن مدیر عامل گرامی بانک، مشاورین و اعضای محترم هییت مدیره و مدیران ارشد، تقارن ایام مبارک ماه ربیع الاول، ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و هفته وحدت را به فال نیک برشمرد و حضور این عزیزان را منشای خیر و برکت برای مجموعه همکاران کردستانی دانست . 
احمدی در ادامه با اشاره به شاخص های عملکردی مدیریت شعب استان کردستان اظهار داشت : خوشبختانه در فصل جاری با تلاش و همت همه همکاران تلاشگر، این مدیریت موفق گردیده تا وضعیت خود را ارتقای بخشد و امیدواریم در آینده شاهد رشد و جهش فزاینده تری در عملکرد و فعالیت های بانک، ضمن ارایه کارنامه قابل قبول و سبز باشیم . 
وی در ادامه افزود : همکاران به خوبی آگاهند که در فضای رقابتی امروز، دوام و بقای بانک منوط به رضایت مشتریان می باشد و بدون شک بانک مسکن در استان کردستان با اولویت قراردادن این مهم و با اتکا به نیروهای متخصص، با انگیزه، پُر انرژی، متعهد و خلاق با هدف تولید ارزش افزوده بیشتر به جایگاهی والاتر از وضعیت فعلی دست خواهد یافت . 
ایشان در ادامه با اشاره به سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تصریح کرد : آرزومندیم در فصل آخر سال با تلاش و همت بیشتر و همفکری و مشارکت تمامی بخش ها و زیر مجموعه ها، در جهت افزایش رضایت مدیران عالی بانک و دیگر اعضای خانواده بزرگ بانک مسکن، به نحو مطلوب و مورد انتظار فعالیت نموده و روز به روز شاهد رشد و شکوفایی بیشتر و اعتلای نام بانک مسکن استان کردستان باشیم . 
معاون مالی و فناوری مدیریت در ادامه ضمن قدردانی از همت و تلاش رسول مالمیر مدیر اسبق استان، آرزوی توفیق، سرافرازی و سلامتی را برای ایشان از خداوند متعال خواستار شد . 
وی در خاتمه ضمن تبریک انتخاب مدیر فرهیخته و شایسته استان به همکاران، بستر فعالیت و خدمات را برای کارکنان استان با عنایت به تجربه و تخصص ایشان مطلوب و هدفمند عنوان کرد و برای ایشان آرزوی موفقیت و سربلندی نمودند .
در ادامه این مراسم مرتضی پاک ضمیر رییس شعبه کشاورز سنندج بعنوان نماینده رؤسای شعب استان کردستان نیز ضمن تبریک ماه ربیع الاول، حضور مدیر عامل محترم بانک مسکن و هییت همراه را در استان کردستان مایه خیر و برکت دانست و آمادگی کلیه کارکنان در اجرای سیاست ها و اهداف دولت و بانک را اعلام نمود .
شایان ذکر است هییت مدیره نیز با عنایت و تاکید مدیر عامل بانک مبنی بر بازدید شعب توسط هییت همراه به شعب مرکزی، فخررازی و امام (ره) سقز، دیواندره، مرکزی و شهید باهنر مریوان و دهگلان عزیمت نمودند و از نزدیک مسایل و مشکلات شعب و همکاران را بررسی نمودند ./  
آخرین بروزرسانی 1395/11/10

مطالب مرتبط مطالب مرتبط