تازه های اخبار تازه های اخبار

اهداف ضمانت نامه را در شش ماهه نخست محقق کردند.

کردستانیها با اجرای طرح تمهید:

صدور ضمانتنامه بدلیل کارمزد محور بودن بدون شک یکی از خدمات استراتژیک و مورد تأکید مدیرعامل محترم بانک خصوصا در سال 99 است که همچون طرح طلوع که کردستانیها با اجرای آن توانستند اهداف حساب جاری را محقق نمایند ، در این زمینه هم مدیریت شعب استان کردستان با طراحی و اجرای طرح «تمهید» در شش ماهه نخست توانستند ضمن تحقق صددرصدی اهداف، تمامی امتیازات لازم این بخش در ارزیابی عملکرد را کسب نمایند و در سکوی هفتم ارزیابی عملکرد کشوری قرار گیرند. روسای شعب برتر این طرح در مصاحبه با ما یکی از نکات بسیار مهم در موفقیت شعب را اجرای طرحهای خلاقانه مدیریت در بخشهای عملکردی بدلیل ایجاد رقابت سالم شعب با هم عنوان می کردند که برای بررسی بیشتر این طرح و میزان تاثیر آن بر عملکرد شعب ، با مدیر شعب استان و روسای سه شعبه برتر این طرح یعنی مولوی کرد سنندج، مرکزی قروه و کشاورز سنندج گفتگو کردیم.

طرح تمهید عامل اصلی تحقق اهداف ضمانتنامه در شش ماهه نخست بود.

طرح انگیزشی تمهید عامل اصلی تحقق اهداف صدور ضمانتنامه در مدیریت شعب کردستان در شش ماهه نخست بود.

جلال الدین سلیمی مدیر شعب استان با اعلام این مطلب درخصوص نحوه اجرای این طرح و تحقق اهداف ضمانتنامه در مدیریت کردستان اظهار داشت: طرح تمهید هم همچون طرح طلوع با توجه به  تعیین اهداف در این بخش برای مدیریت کردستان، این مدیریت در راستای ایجاد انگیزه در کارکنان و تعیین نقشه را در دستیابی به اهداف تعیین شده اقدام به طراحی و اجرای طرح تمهید نمود که با اجرای این طرح توانست 100 درصد اهداف تعیین شده را در پایان شهریور ماه نخست محقق نماید.

وی در تشریح طرح تمهید ابراز داشت: طرح انگیزشی تمهید از ابتدای خرداد ماه با تعیین اهداف و نیز شناسایی بازارهای هدف برای هر یک از شعب در راستای ایجاد انگیزه در کارکنان آغاز گردید که به موجب این طرح شعبی که بتوانند کلیه اهداف خود را در پایان شهریور ماه محقق نمایند ، مورد تقدیر و تشویق مدیریت قرار خواهند گرفت.

سلیمی شعب کشاورز، بانه و سید جمال الدین قروه، مولوی کرد سنندج، سعدی سنندج ، شهرک بهاران سنندج، آبیدر سنندج ، مرکزی سنندج و مرکزی سقز را شعب موفق در تحقق صددرصدی اهداف ضمانت نامه عنوان کرد و افزود: شعب کشاورز، بانه و سید جمال الدین قروه توانسته اند کلیه اهداف سال 99 را در بخش ضمانت نامه محقق نمایند و سایر شعب نیز صد در صد اهداف خو ددر پایان شهریور را محقق نموده اند که از این شعب با اهدای لوح و هدایای تقدیر بعمل آمد.

مدیر شعب کردستان برنامه های مدیریت در بخش صدور ضمانتنامه در شش ماهه دوم 99 اینچنین اعلام کرد: مدیریت کردستان در راستای تداوم موفقیت سایر شعب در صدور ضمانتنامه برای شش ماهه دوم طرح جدیدی با عنوان طرح انگیزشی «ضامن» در سه بخش شعب صفر درصد تحقق ، شعب زیر 50 درصد تحقق و شعب بالای 50 درصد تحقق را تدوین و به شعب اعلام نموده است .

----------------------------------------------------

 

مهمترین  اقدامات و عوامل موفقیت شعبه در طرح طلوع را در چه می دانید؟

یونس احمدی معاون مالی و فناوری مدیریت

تقسیم وظایف و تعیین اهداف برای شعب ، برنامه ریزی و معرفی بازارهای هدف توسط کمیته ارزیابی عملکرد مدیریت و از همه مهمتر پی گیری گام به گام و هفتگی کمیته از طریق ارتباط با شعب  با رهبری مدیر استان، مهمترین عوامل موفقیت مدیریت در اجرای طرح تمهید بوده است.

حسن شریفی سقزی رییس شعبه کشاورز سنندج رتبه اول طرح تمهید

تعامل با شرکت های ساختمانی فعال در استان. ارتباط مؤثر و مستمر با شرکت های فعال. صدور ضمانتنامه در کوتاهتربن زمان با لحاط تخفیف های بانکی و انجام امورات بانکی مشتریان حقوقی بصورت تلفنی و ویژه از عوامل موفقیت شعبه در طرح تمهید بوده است

عبداله فتح الهی رییس شعبه بانه رتبه دوم طرح تمهید

با توجه به اینکه شعبه در تحقق اهداف صمانت نامه رتبه دوم استانی کسب نموده است. عوامل تحقق این هدف را می توان 1_ جذب شرکت های پیمانکاری و افتتاح حساب جاری برای آنها که این خود عاملی برای درخوست این شرکت ها برای صدور ضمانت نامه می باشد.2_ تسریع در صدور ضمانت نانه و به کار بردن حداکثر تلاش در تسهیل ضمانت نامه برای این شرکت ها، عنوان کرد.

حسین ده ده جانی رییس شعبه سید جمال الدین قروه رتبه سوم طرح تمهید

دعوت از مشتریان سابق بانک که در سنوات گذشته متقاضی ضمانتنامه بوده اند و بررسی دلایل قطع ارتباط آنان با بانک مسکن و رفع موانع موجود و تشویق در جهت استفاده از خدمات بانک، مراجعه به ادارات و سازمانهایی از قبیل شهرداری که دارای قراردادهای متعدد پیمانکاران جهت صدور ضمانت نامه ، پی گیری و تسریع در روند صدور ضمانتنامه و نیز  مساعدت مدیریت استان و صدور مجوزهای لازم درخصوصو تسهیلا روند صدور ضمانتنامه از دلایل موفق شعبه در اجرای طرح تمهید بوده است.

اجرای طرحهای خلاقانه در حوزه های عملکردی توسط مدیریت استان تا چه اندازه در روند موفقیت شعب موثر بوده است؟

یونس احمدی معاون مالی و فناوری مدیریت

یکی از مهمترین عوامل موفقیت مدیریت در ارزیابی عملکرد تشکیل کمیته راهبردی ارزیابی عملکرد با ارزیابی ماهانه کارنامه شعب و با حضور و نظارت مستقیم و تدوین طرحهای خلاقانه و انگیزشی در بخشهای مختلف عملکردی خصوصا در بخشهایی که مدیریت کمترین توفیق در تحقق اهداف را داشته است، می باشد که اجرای این طرح ها با رصد فعالیت و تجزیه و تحلیل و شناسایی نقاط ضعف و قوت شعب در کمیته ارزیابی عملکرد موجب موفقیت مدیریت در سطح کشور بوده است.

حسن شریفی سقزی رییس شعبه کشاورز سنندج رتبه اول طرح تمهید

اجرای طرحهای خلاقانه توسط مدیریت موجب هدفمندشدن فعالیتهای شعب، ایجاد انگیزه و رقابت سالم در همکاران شعبه برای تحقق اهداف تعیین شده و موجب تحرک و فعالیت بیشتر همکاران شعبه دربخش های منابع، وصول مطالبات، ضمانت نامه و بانکداری الکترونیک شده است.

عبداله فتح الهی رییس شعبه بانه رتبه دوم طرح تمهید

از آنجا که تدوین برنامه های عملیاتی در قالب طرح های مختلف توسط مدیریت موجب ایجاد حس رقابت بین شعب و گروه های کاری در شعب می گردد ، لذا تدوین، پیشنهاد و اجرای این طرح ها باعث هم افزایی و تمرکز بیشتر روی محورهای مورد نظر طرح می گردد .

 

حسین ده ده جانی رییس شعبه سید جمال الدین قروه رتبه سوم طرح تمهید

اجرای طرحهای کوتاه مدت و تشویقی مدیریت استان همچون طرح تمهید در صدور ضمانتنامه تأثیر بسزایی در موفقیت شعب و تحقق اهداف در بخشهای عملکردی داشته بطوریکه نقطه عطف تحقق اهداف ضمانتنامه شعبه اجرای طرح تمهید بوده است.

آخرین بروزرسانی 1399/12/23

مطالب مرتبط مطالب مرتبط