تازه های اخبار تازه های اخبار

دکتر شایان در تماس تلفنی با کردستان:

رسالت بانک مسکن حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه است

همایش روسای شعب بانک مسکن استان کردستان با حضور حسن شهرآشوب عضو هیات عامل و معاون منابع انسانی بانک مسکن، مرتضی صالحی مدیر امور شعب منطقه غرب کشور، منوچهر فتح آبادی سرپرست اداره کل امور کارکنان، جلال الدین سلیمی مدیر امور شعب استان کردستان و روسای شعب و دوایر مدیریت استان کردستان در سالن اجتماعات مرکز پژوهش استانداری کردستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا: دکتر محمود شایان طی تماس تلفنی با این همایش ضمن تبریک 82 سالگرد تاسیس بانک مسکن به کارکنان استان کردستان گفت: نیروی انسانی رکن اصلی توسعه هر سازمانی است و تمام تلاش ما تامین سلامت  و آسایش و آرامش نیروی انسانی جهت ارائه خدمات ممتاز به آحاد جامعه است.

وی کارکنان استان را به رعایت تمامی دستورالعملهای بانک در راستای مبارزه با پولشویی دعوت کرد و ابراز داشت: تمامی کارکنان می بایست مبارزه با پولشویی را در راستای اجرای قانون جدی بگیرند و در کنار ارائه خدمات به مشتریان، رفتارهای مالی نامتعارف مشتریان را رصد و گزارش نمایند.

شایان همچنین به اجرای طرح اقدام ملی در راستای توسعه بخش مسکن و حمایت از اقشار آسیب پذیر اشاره کرد و ابراز داشت: رسالت بانک مسکن حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه است و طرح اقدام ملی می توانددر تحقق این امر مهم و تامین مسکن اقشار آسیب پذیر و کم درآمد بسیار موثر باشد پس می بایست با تمام توان و بصورت جهادی در اجرای طرح اقدام ملی تلاش کنیم.

در ادامه این همایش جلسه پرسش و پاسخ روسای شعب با حسن شهرآشوب عضو هیات عامل و معاون منابع انسانی بانک مسکن ، مرتضی صالحی مدیر امور شعب منطقه غرب کشور، منوچهر فتح آبادی سرپرست اداره کل امور کارکنان و جلال الدین سلیمی مدیر امور شعب استان کردستان  که حسن شهرآشوب عضو هیات عامل و معاون منابع انسانی بانک مسکن گفت: برگزاری چنین همایش هایی و برقراری ارتباط رو در رو با همکاران در استانها بهترین راهکار برای شناسایی مشکلات نیروی انسانی و کمک به ارتقای غنای شغلی و سطح معیشت آنان است.

وی به تشریح دیدگاه مدیرعامل بانک در جهت اهمیت نیروی انسانی پرداخت و افزود: مدیرعامل بانک تاکید زیادی بر توجه به نیروی انسانی به عنوان رکن اصلی توسعه بانک دارند لذا حضور رو در رو با کارکنان خصوصا در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته کشور می تواند در شناسایی این مشکلات و لحاظ آن در تصمیم گیریر های کلان در سطح بانک کمک کند و توصیه کرد که مدیران ارشد بانک به استانهای مختلف کشور و برقراری ارتباط با کارکنان سفر کنند.

شهر آشوب بر ارتقای سطح معیشتی کارکنان تاکید کرد و گفت: اگر بتوانیم حتی یک گره را از مشکلات همکاران باز کنیم همین برای ما باقیات و صالحات خواهد بود به همین دلیل دوست داریم به استانهای مختلف سفر کنیم و از شعب بازدید و با همکاران پرتلاش بانک دیدار کنیم.

معاون منابع انسانی بانک مسکن در پاسخ به سوالات روسای شعب استان کردستان به تبیین مسایل مختلف درخصوص نیروی اسنانی پرداخت و افزور: خبرهای خوبی در زمینه ارتقای سطح معیشتی کارکنان خصوص در میزان اضافه کار ، هزینه ورزشی و ارتقای سطح شغلی در راه است.

وی درجواب رییس شعبه مریوان درخصوص کمبود امکانات سخت افزاری خصوصا فضای بسیار کم شعبه مریوان گفت: ایجاد فضای مناسب برای ارائه خدمت به مشتریان حق هر کارمندی وپذیرفته نیست که فضای کاری همکاران ما در یک شعبه مناسب نباشد و می ابیست با کمک مدیران مربوط به حوزه ساختمان و دعوت آنان به استان در رفع این موارد تلاش نمود.

وی همچنین در خصوص آموزش کارکنان در راستای توانمندسازی شغلی آنان تصریح نمود: دربحث آموزش کارگنان هدف رفتع تکلیف نیست بلکه هدف به روز کردن دانش شغلی کارکنان و آشنایی آنان با علم روز بانکداری است که می بایست این موضوع مهم بسیار جدی گرفته شود.

مرتضی صالحی مدیر امور شعب غرب کشور نیز در این همایش با ابراز رضایت از ارتقای سطح عملکردی استان کردستان در تمام حوزه های ارزیابی عملکرد گفت:: تنها با برنامه ریزی منسجم،و هدف گذاری و تلاش و پی گیری مستمر می توان اهداف را محقق کرد و کارکنان استان کردستان با قرارگرفتن در رده برترین مدیریتهای کشور توانایی و شایستگی خود را ثابت کردند

وی در پاسخ به پیشنهاد  مدیر  استان در ارتقای غنای شغلی کاکنان تصریح نمود: صحبت های مدیر استان در غنای شغلی کارکنان بسیار مهم و اساسی است و در شرایط کنونی با توجه به ادغام شعب و اسبقه کارکنان استان تنها راه غنای شغلی کارکنان منوط به افزایش درجه شعب و تلاش برای تحقق این امر مهم است .

وی به دیدگاه مدیرعام درخصوص افزایش سقف اختیارات روسای شعب و مدیران استانها ابراز داشت: افزایش سقف اختیارات باعث روانکاری و کاهش بروکراسی بسیار مهم است اما می بایست در کنار افزایش اختیارات ، نظارتها هم بیشتر شود تا اختیارات مدیران در حوزه های مختلف تداوم داشته باشد.

وی همچنین خواستار ارزشیابی دوایر و میدران ستادی استان  توسط روسای شعب شد و این مسئله را موجب برطرف شدن ضعف ها در حوزه های عملکردی ستاد دانست.

در ادامه این همایش جلال الدین سلیمی مدیر شعب استان کردستان برگزاری چنین همایش هایی با جلسات پرسش و پاسخ را مثبت و سازنده دانست و گفت: ارتباط نزدیک روسای  شعب با مسئولین بانک در راستای هم افزایی، پی بردن به کاستی ها و مرتفع کردن آنها قطعا بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

وی از برخورد بسیار صمیمی و ارتباط گیری صمیمانه معاون منابع انسانی بانک با کارکنان استان تقدیر کرد و ابراز داشت: ارتباط بسیار صمیمی آقای شهرآشوب با کارکنان قطعا بازتاب بسیار بزرگی در ایجاد انگیزه و تلاش کارکنان برای تحقق اهداف بانک دارد و روسای شعب هم می بایست این نحوه ارتباط گیری با کارکنان و مشتریان را سرلوحه فعالیتهای خود قرار دهند.

سلیمی در ادامه به بحث آموزش کارکنان و بروز شدن دانش شغلی آنان اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به تکنولوژی های نوین و نرم افزارهای جدیدی که هر روز مورد استفاده قرار میگیرند، اطلاعات  کارکنان شبکه بانکی باید به صورت مداوم به روز شود.

منوچهر فتح آبادی  سرپرست اداره کل امور کارکنان نیز در پاسخ به سوال روسای شعب کردستان درخصوص تسهیلات و بکارگیری نیروی انسانی جدید گفت: در رابطه با وام ۸۰ میلیون تومانی کارکنان امیدواریم در سال آینده اقدامات خوبی در جهت افزایش سقف و پرداخت آن شود و درخصوص استخدامی ها جدید نیز ، با توجه به اینکه استخدامی ها روال خاص خود را دارد و  بر طبق دستورالعملهای کشور فقط مصاحبه پایانی توسط بانک انجام می شود و تمامی امور ازجمله برگزاری آزمون با سازمان امور استخدامی کشور است.

وی در خصوص انتصابات و کمک معیشت بازنشستگان تصریح نمود: برای انتصاب افراد مطابق دستورالعمل هایی که طراحی خواهیم کرد و اعلام خواهد شد اقدام می‌کنیم و درخوص کمک معیشت خانواده بازنشستگان نیز تصمیمات جدیدی در راه است که بزودی پرداخت می‌شود.

فتح آبادی در خصوص تخصیص ماده ۱۱۲ به شهرهای استان گفت شهرهایی که در جنگ تحمیلی درگیر بوده‌اند قطعاً مشمول این ماده خواهند بود و در حال پرداخت مبلغ تخصیص یافته به نیروها هستیم اما اگر شهری مشمول این ماده است حتماً بررسی و هزینه آن به کارکنان پرداخت می شود.
لازم بذکر در ادامه این همایش امید راستبین به عنوان معاون جدید مدیریت کردستان معرفی و از شهاب الدین جعفری، ساسان صادقی همکاران ایثارگر مدیریت بصورت ویژه توسط حسن شهرآشوب معاون منابع انسانی تقدیر شد.

تقدیر از روسای شعب بانه، سیدجمال قروه و مولوی کرد سنندج به عنوان شعب برتر ارزیابی عملکر شش ماهه نخست سال جاری و از شعبه کشاورز سنندج و مرکزی سنندج به عنوان شعبه برتر مبلغ و تعداد صدور ضمانتنامه، شعبه حسن آباد سنندج به عنوان شعبه موفق در حوزه وصول مطالبات، شعبه سعدی سنندج به عنوان شعبه برتر حوزه بانکداری الکترونیک و شعبه سروآباد به عنوان شعبه موفق استان در بخش جذب منابع، پایان بخش برنامه های این همایش بود.

آخرین بروزرسانی 1399/12/16

مطالب مرتبط مطالب مرتبط