تازه های اخبار تازه های اخبار

با حضور استاندار کردستان و مدیران استانی:

اولین پروژه طرح اقدام ملی در کردستان کلنگ زنی شد

اولین پروژه طرح اقدام ملی برای احداث ۱۹۶ واحد مسکونی تحت عنوان پروژه برکت کردستان با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ، اداره کل راه و شهرسازی و بانک مسکن مدیریبت شعب استان کردستان با حضور مرادنیا استاندار کردستان ، مدیر شعب بانک مسکن و سایر مدیران و دیگرمسولان استانی در شهرک بهاران سنندج کلنگ زنی شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن -هیبنا، بهمن مرادنیا استاندار کردستان در مراسم کلنگ زنی اولین پروژه طرح اقدام ملی در کردستان ضمن تقدیر از مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، بنیاد مسکن و بانک مسکن در احداث پروژه 196 واحدی برکت، اظهار داشت: تامین مسکن یکی از اولویت‌ها و نیاز جامعه است و کمبود آن مشکل بزرگی در کشور محسوب می‌شود.

وی طرح اقدام ملی را فرصتی برای خانه دار ساختن شهروندان کردستانی خصوصا اقشار کم درآمد عنوان کرد و  افزود: طرح اقدام ملی مسکن کار با اهمیتی برای متقاضیان و از این طریق مشکل بخشی از مردم عزیز که فاقد مسکن هستند حل و فصل می‌شود.

استاندار کردستان در ادامه بر تلاش و جدیت دستگاههای اجرایی استان در اجرای موفق طرح اقدام ملی در استان تاکید کرد و گفت: جدیت و سرعت در کار نیاز مبرم مردم در این شرایط است.

در ادامه مدیرکل راه و شهرسازی درخصوص آمار ثبت نام متقاضیان استان در طرح اقدام ملی گفت:  ۲9 هزار و ۵۰۰ نفر در استان برای طرح اقدام ملی ثبت نام کرده‌اند که ۲۲ هزار و ۲۰۰ نفر از طریق سامانه بوده و هفت هزار و ۳۰۰ نفر در قالب تفاهم نامه با برخی ادارات بوده است

ثابتی درخصوص میزان واحدهای احداثی طرح اقدام ملی در استان کردستان گفت اظهار داشت: در مرحله اول طرح اقدام ملی، یک هزار و ۱۰ واحد در ۶ شهر که زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند ازجمله  قروه، کامیاران، بیجار، دهگلان، دیواندره، سریش آباد و یک هزار و ۱۴۱ واحد هم در چهار شهر سنندج، سقز، بانه و مریوان ساخته می‌شود که بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارند، ساخته می‌شود.

مدیرکل راه و شهر سازی استان اضافه کرد: مسوولیت ساخت این واحدها در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر برعهده ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.

جلال الدین سلیمی مدیر شعب بانک مسکن استان کردستان نیز طرح اقدام‌ ملی را مهمترین‌ رسالت‌ این بانک در توسعه بخش مسکن در سال جاری عنوان کرد و گفت: طرح اقدام ملی محور فعالیتهای بانک مسکن در سال جاری است که با توجه به کلنگ زنی اولین پروژه این طرح در استان، این بانک آماده همکاری با دستگاههای اجرایی ذیربط بعوان تامین کننده مالی طرح اقدام ملی است.

وی درخصوص حسابهای افتتاحی مشمولان طرح اقدام ملی در استان ابراز داشت : تاکنون شش هزار و 326 نفر از منتقاضیان اقدام ملی در استان کردستان در بانک مسکن افتتاح حساب نموده اند که مجموع واریزی های این افراد برای مشارکت در ساخت واحدهای طرح اقدام ملی، مبلغ یک هزار و هشتصد و سی میلیارد ریال می باشد. 

در پایان این مراسم به صورت نمادین قرارداد واگذاری زمین برای احداث به تعدادی از مشمولان طرح اقدام ملی توسط استاندار کردستان اهدای گردید.

آخرین بروزرسانی 1399/12/18

مطالب مرتبط مطالب مرتبط