تازه های اخبار تازه های اخبار

سلیمی در نشست خبری با اصحاب رسانه

خبرنگار رمزگشای حل مشکلات استان در مسیر توسعه است

مدیرشعب استان کردستان به مناسبت روز خبرنگار طی نشست خبری با اصحاب رسانه ، خبرنگار را رمز گشای حل مشکلات استان در مسیر توسعه و سازندگی خطاب کرد

به گزارش خبرنگار استانی پایگاه خبری بانک مسکن هیبنا، جلال‌الدین سلیمی در این دیدار با تکید بر این مطلب گفت:، اظهار داشت: اخبار و اطلاع‌رسانی لازمه شفافیت فعالیتهای دستگاههای اجرایی در خدمت راسانی صادقانه به مردم است که در این زمینه خبرنگار می تواند رمزگشای حل مشکلات در مسیر توسعه و سازندگی باشد.

سلیمی به نامگذاری یک روز در سال به نام روز خبرنگار را نشانه اهمیت این قشر زحمتکش در جامعه ذکر کرد و ابراز داشت: شاید در یک روز نمی توان زحمات یک ساله خبرنگاران زحمتکش را در مراسمی با عنوان مراسم تجلیل، جبران کرد اما حضور این مجاهدان عرصه اطلاع رسانی می تواند زمینه توسعه همه جانبه کشور خصوصا توسعه اقتصادی و ارتقای سطح معیشتی مردم را فراهم نماید، پس برای دولت و مردم مهم هستید و ما قدردان زحمات ارزشمندتان هستیم.

وی در ادامه به تشریح آمار پرداخت تسهیلات بانک مسکن در چهار ماهه اول سال 99 پرداخت و عنوان کرد: از ابتدای سال تا پایان تیرماه سال ۹۹ بیش از یک هزار پانصد و هفتاد و دو فقره تسهیلات با اعتباری بالغ بر 918 میلیارد ریال تسهیلات در بانک مسکن پرداخت شده است که بیش از 90 درصد این تسهیلات در بخش توسعه و رونق بخش مسکن استان پرداخت شده است.

مدیر شعب کردستان درخصوص تعیین تکلیف پروژه های مسکن مهر گفت: در حال حاضر 2930 واحد مسکن مهر در استان وجو دارد که هنوز بدلیل مشکلاتی متعددی تعیین تکلیف نشده است که امیدواریم تا پایان سال جاری و با کمک دستگاههای اجرایی مرتبط بتوانیم با تحویل پروژه ها به متقاضیان، پروژه مسکن مهر را به سرانجام برسانیم.

سلیمی از طرح اقدام ملی بعنوان یکی از پروژه های مهم دولت در تولید مسکن نام برد و تصریح نمود: در طرح اقدام ملی که یکی از پروژه های مهم دولت برای خانه دار ساختن اقشار کم درآمد می باشد، بیش از ۴ هزار نفر ثبت‌نام کرده بودند که بعد از پالایش، ۸۰۰ نفر در استان ل به بانک مسکن جهت که افتتاح حساب معرفی شده اند که بانک برای این افراد حساب مربوطه را افتتاح و اکنون در حال شناسایی زمین و ساماندهی افراد در پروژه های این طرح هستیم.

 سلیمی همچنین نحوه پرداخت تسهیلات به مستاجرین را به ترتب در شهرهای بزرگ، متوسط و کوچک بین ۵۰، ۳۰ و۱۵میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: نحوه پرداخت تسهیلات مستاجرین به دو روش ۱۲ماهه با ۱۳درصد بهره و ۳۶ماهه با ۱۲درصد بهره پرداخت می‌شود و بر اساس توافقات اولیه مقرر شده که ۱۹ بانک وارد این عرصه شوند.

لازم بذکر است در پایان این نشست از خبرنگاران رسانه های استان که بیشترین تاثیر را در اطلاع رسانی اخبار حوزه مسکن و بانک مسکن داشته اند با اهدای لوح و هدیایی تجلیل بعل آمد.

آخرین بروزرسانی 1399/12/18

مطالب مرتبط مطالب مرتبط