تازه های اخبار تازه های اخبار

پرداخت تسهیلات در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان از رشد 110درصد دارد.

مدیر شعب بانک مسکن کرمان خبر داد

همزمان با عید سعید غدیر خم وهمچنین به مناسبت 17مردادماه روز خبرنگار محمد غفوریان مدیر شعب استان کرمان در جمع خبر نگاران خدمات ومحصولات بانک را تشریح کرد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت شعب کرمان محمد غفوریان در ابتدای نشست خبری، با تبریک 17مرداد روز خبر نگار ،از رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی نام برد وافزود: امروزه نقش خبرنگاران از نقال به نقاد تغییر یافته است .

وی روشن سازی جامعه ،انسجام ویکپارچگی ،توسعه و وحدت ملی ،فرهنگ سازی وفرهنگی پروری را از وظایف مهم رسانه ها عنوان کرد .

غفوریان با اشاره به اینکه  فضای مجازی یکی از دغدغه های احاد جامعه وخبرنگاران است؛ جداسازی سره از ناسره رادرگرو رشدو توسعه رسانه های دیجیتال قابل اتکا بیان کرد .

مدیر شعب بانک مسکن استان  با تشکر از همکاری رسانه های استان در انعکاس اخبار بانک یکی از مطالبات اصلی وضروریات امروز جامعه را رونق اقتصادی برشمرد.

 وی  افزود: باعنایت به منویات مقام معظم  رهبری ونامگذاری امسال تحت عنوان سال جهش تولید ، اهمیت رونق  اقتصاد  واشتغال در جامعه باید  بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد .

غفوریان  گفت :توجه به بخش  مسکن  ورونق آن می تواند؛زمینه ساز تحقق این  دومولفه باشد.

مدیر شعب کرمان افزود :رونق بخش مسکن یکی از سیاستهای  اصلی دولت وسیاستگذاران  بوده است وطرح های چون طرح اقدام ملی ،طرح باز افرینی ومسکن مهر همه منشعب از همین  سیاست ها ست .

 

غفوریان تصریح کرد: بانک مسکن بزرگترین بانک تخصصی بخش ساختمان است و نقش پیشران و مولددر این بخش دارد وحمایت از این بخش می تواند ،موجب رونق  بسیاری از بخش های پیشین وپسین صنعت ساختمان شده  و با ایجاد اشتغال، اقتصاد  را متحول کند.

 

مدیر شعب استان طرح باز آفرینی شهری واحیایبافت های فرسوده را از برنامه های الویت دار ،بانک مسکن دانست وگفت : بانک مسکن برای بهساز ی این بافت ها تا سقف 220میلیون تومان تسهیلات پرداخت می کند .

وی افزود :40میلیون تومان  این تسهیلات با نرخ 9درصد ،90میلیون تومان  با نرخ 16درصد و90میلیون تومان باقی مانده نیز با نرخ 18درصد پرداخت می شود .

 

غفوریان با اشاره به رویکرد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات تصریح کرد : در چند سال اخیر رویکرد بانک مسکن برحرفه ای سازی،رعایت الگوی مصرف واستفاده از فناوری های نوین  متمرکزبوده است؛که در همین راستا  سقف های تسهیلات نیز افزایش پیدا کرده ؛به گونه ای که در شهر  کرمان تاسقف 220میلیون تومان تسهیلات قابل پرداخت است.

مدیر شعب استان در ادامه خاطر نشان کرد : درطرح  اقدام ملی ثبت نام وپالایش از طریق وزارت  راه وشهر سازی جهت احداث  400هزار واحد مسکونی انجام شده است و بانک مسکن نیز کما فی السابق در این طرح  حضور دارد وپرداخت تسهیلات 100میلیون تومانی برای 140هزار واحد را تعهد کرده است.

 وی از آمادگی کامل  شبکه بانک مسکن در پرداخت تسهیلات به معرفی شدگان طرح اقدام ملی خبر داد .

غفوریان  در ادامه حساب صندوق پس انداز مسکن یکم را، یکی دیگر از طرح های بانک مسکن در پرداخت تسهلات عنوان کرد وافزود: تسهیلات پرداختی از محل این حساب با نرخ 6درصد در بافت فرسوده و8درصد درسایر مناطق می باشد؛  که اقساط این تسهیلات بسیار پایین است .

مدیر شعب استان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به عملکرد بانک مسکن در سه ماهه نخست سال جاری در پرداخت تسهیلات اظهار داشت : پرداخت تسهیلات بانک در کشور در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل 70درصد رشد داشته است و عملکردبانک در  استان بیش از میانگین کشور بوده است .

به گفته غفوریان در سه ماهه ابتدای سال گذشته  تسهیلات پرداختی  بانک مسکن در استان مبلغ   هزارو 160میلیارد ریال بوده است که درسه ماهه سال جاری با 110درصد رشد مبلغ این تسهیلات به  دوهزار و500میلیارد ریال  رسیده است .

مدیر شعب استان در پایان یادآور شد :با شیوع ویروس کرونا وضرورت حضور حداقلی مشتریان در شعب، بانک  مسکن  در راستای مهار بیماری ،اقدام به طراحی سامانه درخواست تسهیلات به صورت  غیرحضوری کرده است ؛که متقاضیان تسهیلات می تواند، بدون حضور در شعب نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند .

 

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1399/5/20