تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب استان کرمان در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا از تمدید طرح بخشودگی جرایم تا پایان تیرماه خبر داد

بانک مسکن در راستای کمک به مشتریان بدهکار برای پرداخت اقساط معوق ، زمان اجرای طرح میثاق را تا پایان ماه سال جاری تمدید کرد .

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان ،محمد غفوریان مدیر شعب استان در گفتگو با خبرگزاری ایرنا بااشاره  به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا گفت :در راستای حمایت از مشتریان دارای اقساط معوق غیر جاری، کمیسیون عالی وصول  مطالبات بانک مسکن با بخشودگی 100درصدی جرایم طرح میثاق تا پایان تیرماه 99موافقت کرد .  

 

وی افزود در این طرح مشتریان که دارای اقساط معوق غیر جاری هستند؛ در صورت تسویه نقدی مطالبات معوق خود مشمول بخشودگی جرایم تسهیلات می شوند.

به گفته غفوریان ،در طرح میثاق در صورت واریز نقدی به هر میزان از مطالبات غیر جاری انواع تسهیلات پرداختی اعم از انواع عقود مبادله ای ،مشارکتی ،وام قرض الحسنه و....همچنین مطالبات مربوط به ضمانت نامه های ضبط شده ،خالص جرایم محاسبه شده بر اساس نوع قرار داد،به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخشودگی قرار می گیرد .

وی یاداور شد: در این طرح همچنین 100درصد جرایم سازنده هایی که در قالب قرار داده های مشارکت مدنی با بانک تسهیلات ساخت در یافت  کرده اند ؛در صورت پرداخت یا تعیین تکلیف مطالبات به صورت تقسیط ،مورد بخشودگی قرار خواهند گرفت .

مدیر شعب استان افزود: طرح میثاق به مشتریان بدهکار بانک مسکن اجازه می دهد، در ازای پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت از پرداخت کل جرایم خود بابت تاخیر در پرداخت بدهی معاف شوند ،همچنین درصورت پرداخت کل میزان بدهی ،بخشودگی کل جرایم مقدور شده است .

غفوریان در پایان اظهار داشت :الزامی به  مراجعه حضوری مشتریان به شعب برای بهره مندی از مزایای این طرح نیست وآنها می توانند از طریق درگاههای اینترنتی بانک به صورت غیر حضوری نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند .

 

آخرین بروزرسانی 1399/4/24