تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر شعب استان کرمان از پرداخت 19هزار و219فقره تسهیلات به مبلغ هشت هزار و200ملیارد ریال در سال گذشته خبر داد

امیدواریم در سال جهش تولید ،جهش پرداخت تسهیلات را داشته باشیم

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان ،در این نشست محمد غفوریان مدیر شعب استان با اشاره به عملکرد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات گفت : در سال گذشته 640هزار فقره تسهیلات بانکی توسط بانک مسکن در کشور پرداخت شده است؛ که سهم استان کرمان قریب 19هزار و219فقره بوده است.

به  گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان ،در این نشست محمد غفوریان مدیر شعب استان با اشاره به عملکرد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات گفت : در سال گذشته 640هزار فقره تسهیلات بانکی توسط بانک مسکن در کشور پرداخت شده است؛ که سهم استان کرمان قریب 19هزار و219فقره بوده است.

 غفوریان افزود : امیدواریم در سال جهش تولید، جهش پرداخت تسهیلات را داشته باشیم .

وی گفت :این آمار نشان دهنده ،حضور تعدادی زیادی از مراجعان به شعب بانک  جهت اخذ تسهیلات بود ؛وبا توجه به شرایط موجود در کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا بانک مسکن ،با پیاده سازی طرح غیر حضوری فرایند تشکیل پرونده اخذ تسهیلات ازبانک،  سلامت اجتماع و پرهیز از تجمعات غیر ضروری را مدنظر قرار داد.

وی با اشاره به تعداد قریب  50شهید خدمت از کارکنان بانکها به دلیل ابتلای به کرونا گفت :کارکنان بانک ها بعد  از کارکنان شبکه بهداشت ودرمان آسیب پذیرترین اقشار در گیر با بیماری کرونادر کشور  هستند .

مدیر شعب استان تصریح کرد : شرایطی که بیماری کرونا در مسایل مختلف رقم زده است بر کسی پوشیده  نیست، بنابراین  هوشمندی زمانی است که بتوانیم از تهدیدها فرصت بسازیم واین امر مورد توجه مدیران ومسیولان بانک قرارگرفت ؛ که نتیجه آن پیاده سازی فراینده تشکیل پرونده اخذ تسهیلات در بستر اینترنت در بانک مسکن است.

غفوریان بهره برداری حداکثری از این طرح را ضامن سلامت اجتماع وکارکنان  شبکه بانک مسکن درشرایط کرونایی دانست .

وی در ادامه با اشاره به گذشت یک دهه از آغاز طرح مسکن مهر گفت :هنوز تعدادی از پروژه ها مسکن مهر یا تکمیل نشده ویا تکمیل وبه متقاضی تحویل ولی به  مرحله فروش اقساطی وصدور کارت قسط منجر نشده است.

مدیرشعب استان  افزود: با توجه به تاکید مسیولان کشور برای اتمام طرح مسکن مهر لازم است، افراد برای تعیین تکلیف تسهیلات واقساط واحد مسکونی خود هرچه سریع تر اقدام کنند .

به گفته غفوریان در استان کرمان تعداد44هزار و500واحد در قالب مسکن مهر معرفی وانعقاد قرار داد شده است، که از این تعدادد37هزار 500واحد تعیین تکلیف وتعدادهفت هزار واحد همچنان بلاتکلیف است .

وی  در بخش دیگری از سخنان خود، به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور اشاره کرد وگفت :بانک مسکن عاملیت پرداخت تسهیلات به  140هزار واحد مسکونی از طرح اقدام ملی را تقبل کرده است ؛که در قالبهای مختلف تعریف ودستورالعمل ها  به استان ها  ابلاغ شده وبانک مسکن آمادگی پردخت تسهیلات را دارد .

غفوریان  با بیان اینکه ثبت وپالایش درخواست ها در طرح اقدام ملی از طریق وزارت راه وشهر سازی انجام  وبرخی حساب ها هم افتتاح شده است؛افزود برش استانی برخی از پروژه ها وشکل کار به استانها ابلاغ شده وبانک مسکن امادگی اجرای طرح را دارد .

مدیرشعب استان یاد اور شد: طرح اقدام ملی مسکن در راستای کمک به تامین مسکن مناسب برای مردم از سال گذشته آغازشده و کرمان یکی از استان های پیشتاز در اجرای این طرح  است .

غفوریان گفت : باز پرداخت به موقع اقساط تسهیلات به مثابه این است که خشتی به بنای خانه  یک هموطن افزوده ایم  وسهمی در صاحب خانه شدنش داشته ایم  .

به گفته وی  اگر اراده جمعی ،ملی واستانی در بازپرداخت اقساط وجود داشته باشد؛ قدرت تسهیلات دهی بانک نیز افزایش خواهدیافت .

مدیر شعب استان عدم پرداخت به موقع اقساط تسهیلات را یکی از چالشهای پیش روعنوان کرد: که قدرت تسهیلات دهی بانک را کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه مطالبات معوق بانک مسکن استان هفت هزار و200میلیارد ریال است،بازگشت بموقع  تسهیلات پرداختی به چرخه مالی بانک را باعث افزایش قدرت تسهیلا ت دهی بانک دانست، که می تواند در ایجاد سرپناه برای افراد بیشتری از جامعه نقش بسزایی داشته باشد.

غفوریان درادامه با اشاره به شعار خوبی می بارد ،می سازد ومی بارد اظهار داشت: بانک مسکن به برکت سپرده های قرض الحسنه احداث یک مدرسه  سه کلاسه، در روستای شهید پرور گنجان شهرستان رابررا در دستور کار دارد ؛ که به برکت نام ویاد سردار دلها به نام شهید سردار سلیمانی مزین خواهد شد .

وی افزود: همچنین در سال گذشته از محل حسابهای قرض الحسنه پس انداز تعداد دوهزار 234زوج از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بانک مسکن استان بهره مند شدند؛ که به طور قطع  با خیر اندیشی سپرده گذاران وبا حمایت مردم این روند در سال جاری هم ادامه خواهد داشت .

مدیر شعب استان یادآور شد : به پاس این نیک اندیشی جوایزی نیز برای حساب های قرض الحسنه ای که تا پایان تیرسال جاری مفتوح باشند به قید قرعه در نظر گرفته شده است .

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1399/4/15