تازه های اخبار تازه های اخبار

مدرسه شهید سردار سلیمانی در راستای عمل به مسیولیت اجتماعی وادای دین به سردار دلها در روستای گنجان شهرستان رابر ساخته می شود .

مدرسه شهید سردار سلیمانی در راستای عمل به مسیولیت اجتماعی وادای دین به سردار دلها در روستای گنجان شهرستان رابر ساخته می شود .

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان ،محمد غفوریان مدیر شعب استان در مراسم امضا یتفاهم نامه ساخت این مدرسه که با حضور مدیر کل آموزش وپرورش ،مدیر کل نوسازی ،توسعه وتجهیز مدارس استان برگزار شد ؛با گرامی داشت یاد وخاطر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از آغاز ساخت این مدرسه سه کلاسه در روستای گنجان شهرستان رابر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان ،محمد غفوریان مدیر شعب استان در مراسم امضا یتفاهم نامه ساخت این مدرسه که با حضور مدیر کل آموزش وپرورش ،مدیر کل نوسازی ،توسعه وتجهیز  مدارس استان برگزار شد ؛با گرامی داشت یاد وخاطر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی از آغاز ساخت این مدرسه سه کلاسه در روستای گنجان شهرستان رابر خبر داد.

وی گفت: این مدرسه با سه کلاس درس و196متر مربع فضای آموزشی با اعتباری بالغ بر 12میلیارد ریال ساخته خواهد شد ؛که هفت میلیاردآن  توسط بانک مسکن تامین اعتبار شد ه است .

غفوریان افزود: احداث مدرسه در مناطق محروم وکمتر توسعه یافته یکی از رسالت اجتماعی بانک مسکن است ودر همین راستا مدارس زیادی در مناطق محروم در کشور با مشارکت بانک مسکن ساخته شده است .

مدیر شعب استان گفت : افتخار می کنیم در استانی هستیم، که  زادگاه سردار بزرگ اسلام شهیدحاج  قاسم سلیمانی است  ،شهید عزیزی که نام ویادش همواره مایه برکت است.

 وی اظهار داشت :بانک مسکن برای ادای دین به سردار شهید قاسم سلیمانی وعمل به مسیولیت اجتماعی خود؛ ساخت مدرسه سه کلاسه را در روستای گنجان شهرستان رابر در دستور کار قرار داد.

غفوریان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش تعلیم وتربیت در پرورش نسل آینده کشور گفت :بانک مسکن قدر دان جامعه تعلیم وتربیت است .

مدیر شعب استان افزود: رسالت اصلی  بانک مسکن، تامین مسکن اقشار مختلف  مردم است وارایه خدمات به فرهنگیان را افتخاری بزرگی می داند  وخرسندیم که قشر عظیمی از معلمان عزیز از خدمات بانک مسکن بهره مند شده اند .

وی گفت: امیدواریم همکاری های بیشتری، در استان بین بانک مسکن وآموزش وپرورش اتفاق بیفتد .

احمد اسکندری نسب ، مدیر کل آموزش وپرورش نیز در این مراسم با اشاره به ساخت بیش از 110کلاس درس به نام شهید سلیمانی در استان اظهار داشت: بیش از 33مرکز آموزشی رفاهی در استان به نام شهید سلیمانی نامگذاری شده است .

مدیر کل آموزش وپرورش فضای آموزشی استاندارد،را  در فرایند یادگیری بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت:  30درصد فضاهای آموزشی در کشور توسط خیرین ستاخته شده است .

وی از اجرای طرح کشوری آجر به اجر در راستای مدرسه سازی خبر داد وافزود: همه مردم می تواند در حد توان خود در این طرح مشارکت کنند .

اسکندری نسب با تقدیر از رسالت اجتماعی بانک مسکن گفت: مدرسه شهید سردار سلیمانی در روستای نمونه گنجان به همت بانک مسکن ساخته می شود .

مدیر کل اموزش وپرورش استان افزود :هرچه به تعلیم وتربیت اهمیت بیشتری بدهیم ودر این حوزه سرمایه گذاری کنیم ،خروجی بهتری خواهیم داشت.

وی یاداورشد : آینده هر کشور ونظامی وابسته به نظام آموزشی ان کشور  است و نظام اموزشی قوی وپویا اینده درخشان جامعه را تضمین می کند..

اسکندری نسب ادامه داد : یکی از برنامه های مهم ما در حوزه تعلیم تربیت داشتن ،دانش اموزان با نشاط وشاداب بواسطه مدارس با کیفیت وامکانات اموزشی مناسب  است؛ که اگر این امر محقق شود ،آینده بسیار  درخشانی برای کشور رقم خواهد خورد .

مدیر کل آموزش وپرورش استان از امادگی این اداره کل بر افزایش تعامل وهمکاری با بانک مسکن خبر داد وگفت بانک مسکن نقش بسیار پررنگی در خانه دار کردن اقشار مختلف جامعه ایفا نموده است .

سید محمد واعظی نژاد مدیر کل نوسازی وتوسعه وتجهیز مدارس استان نیز در این مراسم  اظهار داشت : این مدرسه به همت بانک مسکن استان ساخته خواهد شد واز پروژه های خیری ومشارکتی اداره کل نوسازی مدارس استان کرمان می باشد .

مدیر کل نوسازی وتوسعه وتجهیز مدارس استان افزود: این مدرسه ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه روستای گنجان شهرستان رابر می باشد؛ که با سه کلاس درس و196متر مربع زیر بنای آموزشی شرایط تحصیل 120دانش آموز را فراهم خواهد کرد .

وی اظهار داشت : در استان کرمان مدارس زیادی به نام مبارک شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی ساخته خواهد شد ،که یکی از این مدارس ،مدرسه گنجان شهرستان رابر می باشد ویک مجتمع آموزشی 40 کلاسه نیز در شهرک شهرداری کرمان به نام مبارک این شهید بزرگ ساخته خواهد شد .

بر اساس این گزارش تفاهم نامه ساخت مدرسه سه کلاسه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در روستای گنجان شهرستان رابر با حضور مدیران کل آموزش وپرورش ،نوسازی وتوسعه وتجهیز  مدارس ،مدیر شعب استان وجمعی از کارکنان مدیریت امضایشد .

شایان ذکر است: روستای گنجان با 70شهید اولین روستای است ؛که بیشتر شهید را در دفاع از ارزش های والای اسلام تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است .

آخرین بروزرسانی 1399/3/21