تازه های اخبار تازه های اخبار

بنا به تاکید رییس جمهور ،تمام پروژه های مسکن مهر باید تا پایان امسال به اتمام برسد .

قایم مقام وزیر راه وشهرسازی

احمد اصغری مهر آبادی در شورای مسکن استان با بیان این مطلب اظهار داشت تا پایان امسال مسکن های مهر باقی مانده باید تکمیل وبه متقاضیان واگذار شود .

وی با اشاره به مجموع 50هزار واحد مسکن مهر در استان افزود  تا کنون تعداد41هزار و500واحد مسکن مهرتکمیل وبه متقاضیان واگذار شده است که با توجه به تاکید رییس جمهور و وزیر راه وشهرسازی مابقی واحدها نیز باید تاپایان سال تکمیل ودر اختیار متقاضیان قرار گیرد .

مهرابادی در خصوص واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی  گفت برای ساماندهی این واحدها با توجه به اینکه دولت هم منابعی در اختیار ندارد ،بهترین راه حل تبدیل به خود مالک است که در استان کرمان سازنده ها  هم از این راه کار استقبال می کنند .

وی  در ادامه با اشاره به مشکلات قضایی برخی از پروزه ها افزود درخواست تسریع دررسیدگی به مشکلات قضایی این پرونده ها را برای قوه قضاییه ارسال خواهیم کرد .

 قایم مقام وزیرراه وشهرسازی  در طرح مسکن مهر تصریح کرد نیازمندی مسکن مهر در زمینه آماده سازی با تامین قیر وهمچنین از محل فروش وتها تر زمین تامین  می شود .

مهر آبادی بابیان این که تسهیلات مسکن مهر جزیتسهیلات ارزان قیمت است ، گفت تسهیلات بانکی مسکن مهر برای تمام کشور یکسان است وآماده همکاری برای پرداخت تسهیلات واتمام کار هستیم .

 

مدیر کل راه وشهرسازی استان نیز در این نشست اظهار داشت در استان حدود 50هزار واحدمسکن مهر  داریم که 32هزار و800واحد در شما استان است

وی افزود 8هزار و300واحد مسکن مهر در استان به دلایل مختلفی باقی مانده است که هزار و14واحد ان فاقد متقاضی است

رضا صالحی شهرابی سرپرست اداره کل تسهیلات تبصره ای بانک مسکن از امادگی کامل بانک مسکن در پرداخت تسهیلات به  پروژه های فعال برای تکمیل واحدهای باقی مانده خبر داد

وی اظهار امیداواری کرد با تعال وهمکاری همه دستگاهها مرتبط با مسکن مهر پروژه های باقی مانده تکمیل شوند و وپرونده مسکن مهر تا پایان سال 98بسته شود .

حسین حاجی پور مدیر شعب استان نیز طی سخنانی با اشاره به عملکرد بانک مسکن در پرداخت تسهیلات مسکن مهر اظهار داشت :از ابتدای طرح مسکن مهر تا کنون بیش از 98 هزار فقره تسهیلات از  محل خط اعتباری مسکن مهر اعم از شهر و روستایی  پرداخت شده است .

وی وجود مشکل در زیر ساختها ،اختلاف بین اعضا وهمچنین وجود بحث های حقوقی بین اعضا را  ازجمله عوامل تاثیر گذار در روند  طولانی شدن  برخی از پروژه های مسکن مهر  استان  بیان کرد .

حاجی پور  در ادامه در خصوص ضبط ضمانت نامه های پروژه های راکد گفت ضبط این ضمانت نامه طبق  قانون وبه دستورسازمانهای نظارتی انجام شده است

گفتی است در این  نشست به منظور حل مشکل پروژه مسکن مهر 192واحدی بیلو کارا قرداد این پروژه از تفاهم نامه سه جانبه به تعاونی خود مالک تبدیل وتسهیلات بانکی ان نیز به 400میلیون ریال افزایش یافت

همچنین سایر پروژه های مشکل دار نیز در نشست مورد بررسی قرار گرفتند وتصمیماتی برای رفع مشکل آنها اتخاذ شد .

 

 

 

 

آخرین بروزرسانی 1398/2/23