تازه های اخبار تازه های اخبار

پنجمین جشن گلریزان در مدیریت شعب استان هرمزگان برگزار شد

مدیریت شعب بانک مسکن استان هرمزگان از سال 1393 برگزاری جشن گلریزان را در دستور کار خود قرار داد و تاکنون با برگزاری پنج جشن گلریزان طی سالیان اخیر توانسته زمینه آزادی تعدای از هم‌وطنان را از زندان فراهم نماید

با حضور عقیل زینلی مدیرشعب بانک مسکن استان هرمزگان، علی استادی مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی هرمزگان، احمد مرادی‌نژاد مدیرعامل ستاد دیه استان و جمعی از کارکنان و مشتریان بانک مسکن، پنجمین جشن گلریزان بانک مسکن هرمزگان برگزار شد.

مدیرشعب هرمزگان گفت: بانک مسکن علاوه بر وظیفه اصلی خود، طبق رسالت اجتماعی که بر عهده دارد در برنامه‌های مختلفی مشارکت می‌نماید که یکی از این برنامه‌ها، برپایی جشن گلریزان می‌باشد.

عقیل زینلی افزود: از سال 1393 برگزاری جشن گلریزان در این بانک آغاز شد و تاکنون هر ساله برگزار شده‌است و دلیل ادامه این کار نیز این بوده که کارکنان و مشتریان بانک اثرات شرکت در این برنامه را دیده و خود مشتاق بوده‌اند که این جشن در بانک مسکن برگزار شود.

زینلی تصریح کرد: پس از برگزاری این مراسم در سال نخست، فکر نمی‌کردیم که بتوانیم این جشن را ادامه دهیم اما مشتریان بانک برای برگزاری آن در سال‌های بعدی پیشقدم شده و متقاضی برگزاری جشن گلریزان شدند.

وی هدف از برگزاری جشن گلریزان در بانک مسکن را  توسعه فرهنگ خیرخواهی و کمک به همنوع به خصوص افرادی که در زندان چشم انتظار هستند، ترویج روحیه بخشندگی و خیرخواهی دانست.

مدیرشعب  گفت : بانک مسکن بر اساس رسالت اجتماعی خود علاوه بر برگزاری جشن گلریزان، دیدار با خانواده‌های معظم شهدا را دارد.

در ادامه مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی هرمزگان نیز اظهارداشت: امسال 145زندانی جرایم غیرعمد با بدهی 157میلیارد ریال در زندان‌های استان چشم انتظار کمک خیرین برای آزادی هستند.

علی استادی ادامه داد: سال گذشته با حمایت هایی که از جانب خیرین در استان انجام شد، 199نفر با بدهی 229میلیارد ریال از زندان‌های  استان آزاد شدند.

استادی در پایان با تقدیر از بانک مسکن استان به منظور برگزاری جشن گلریزان اظهارداشت: در سال 95 دوازده نفر و سال گذشته پنج نفر از زندانیان با کمک‌های کارکنان و خیرین بانک مسکن از زندان‌های استان آزاد شدند.

در ادامه یکی از خیرین بانک مسکن عنوان‌کرد: کسانی که به عنوان خیر کمک می‌کنند تا یک زندانی از زندان آزاد شود، در واقع چندین برابر آن کمک را به خود می‌رساند.

یوسف محمدی افزود: اگر ما سالم هستیم و به کار مشغولیم شاید به خاطر آن دعایی است که فرد آزاد شده از زندان و خانواده او در حق ما داشته‌اند زیرا کمک کردن به یک هم‌نوع، رضایت خدا را به همراه دارد.

محمدی خاطرنشان‌کرد: افرادی که زندانی می‌شوند مشکلات زیادی برای آنها بوجود می‌آید و از طرف دیگر نیز خانواده‌های آنها نیز با مشکلات فراوانی دست به گریبان می‌شوند و چه خوب است که ما بتوانیم زمینه‌ساز یک کار خیر شویم.

وی در پایان یادآورشد: بسیاری از افرادی که زندانی می‌شوند به خاطر فقر فرهنگی است و اگر بتوان از نظر فرهنگی خانواده‌ها را غنی نمود قطعا تعداد افرادی که روانه زندان می‌شوند روز به روز کاهش خواهد یافت.

آخرین بروزرسانی 1397/10/3