مسکن کارت مسکن کارت

مسکن کارت

مشتریان گرامی

بانک مسکن با تاکید بر نقش و اهمیت بانکداری الکترونیک و به منظور تسریع در ارایه خدمات بانکی، مسکن کارت را در اختیار شما قرار داده است .

با استفاده از مسکن کارت می توانید بدون نیاز به نقل و انتقال فیزیکی پول نقد در حداقل زمان ممکن و در هرساعت از شبانه روز حتی ایام تعطیل از مزایای آن بهره مند شوید.

 

آیا می دانید مسکن کارت چه مزایا و امکانات را برای شما فراهم می کند؟

 • امکان دریافت وجه از طریق تمامی دستگاههای خودپرداز( ATM ) عضو شبکه شتاب تا سقف ۲ میلیون ریال در شبانه روز
 • امکان انتقال وجه به حساب های متصل به شبکه شتاب از طریق دستگاه های خودپرداز، پایانه های شعب، سامانه پرداخت های اینترنتی بانک مسکن و تلفنبانک و موبایل بانک
 • امکان خرید کالا و خدمات از طریق تمامی پایانه های فروش(pos ) عضو شبکه شتاب
 • امکان پرداخت قبوض آب، برق، گاز، تلفن ثابت و همراه از طریق تمامی دستگاههای خودپرداز ATM ،سامانه پرداخت های اینترنتی و تلفنبانک و موبایل بانک
 • امکان اطلاع از موجودی حساب و دریافت صورتحساب ده گردش آخر حساب از طریق تمامی دستگاههای خودپرداز(ATM )، سامانه پرداختهای اینترنتی و تلفنبانک و موبایل بانک
 • امکان اطلاع از موجودی و دریافت صورتحساب و سه گردش آخر حساب در موبایل بانک
 • امکان پرداخت اقساط تسهیلات دریافتی از بانک مسکن از طریق تمامی کارت ها و دستگاههای خودپرداز ( ATM ) عضو شبکه شتاب ( در صورتی که تسهیلات گیرندگان دارای مسکن کارت تسهیلات باشند )
 • خرید شارژ کارتهای همراه اول، تالیا و ایرانسل از پایانه های فروشگاهی بانک مسکن
 • امکان استفاده از سرویس برداشت بدون کارت از طریق اینترنت بانک و دستگاههای خودپرداز بانک مسکن .
   

متقاضیان چگونه می توانند مسکن کارت دریافت کنند؟

شما می توانید با مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن و ارایه مدارک مورد نیاز و افتتاح یکی از حسابهای سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت، قرض الحسنه پس انداز و قرض الحسنه جاری برای صدور مسکن کارت درخواست نمایید.
مسکن کارت، به صورت محرمانه و در پاکتی کاملا در بسته، به همراه یک شماره رمز و کد اعتبار سنجی به شما تحویل داده می شود. برای استفاده از مسکن کارت از طریق دستگاههای خودپرداز یا پایانه های فروش به یاد داشتن رمز کارت الزامی است. شما می توانید از طریق دستگاههای خودپرداز و پایانه های شعب، نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایید.


نکته: چنانچه شما حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت افتتاح کنید علاوه بر امکان دریافت مسکن کارت از سودی معادل سود سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت نیز برخوردار می شوید و در صورت افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز در قرعه کشی این حساب ها نیز شرکت داده می شوید. همچنین با افتتاح حساب قرض الحسنه جاری می توانید از دسته چک و دیگر خدمات این حساب بهره مند شوید.

راهنمای اخذ رمز دوم  مسکن کارت

جهت اخذ رمز دوم پس از مراجعه به یکی از دستگاههای خودپرداز بانک نسبت به اعلام و ثبت رمز دوم کارت خود به شرح زیر اقدام نمایند :

 1. قراردادن کارت در دستگاه و ورود رمز توسط مشتری، پس از وارد نمودن رمز ۴ رقمی ، منوی « تغییر رمز» نمایش داده می شود .
 2. پس از انتخاب منوی فوق گزینه « تخصیص یا تغییر رمز دوم » بر روی LCD دستگاه خودپرداز نمایان می شود.

توجه: رمز اول کارت همان رمز معمول است که جهت استفاده کارت در پایانه های حقیقی نظیر دستگاه خودپرداز(ATM ) ، پایانه شعب ( Pin Pad ) و پایانه فروش (POS) کاربرد دارد . رمز دوم کارت رمزی است که جهت استفاده در پایانه های مجازی نظیر تلفنبانک و اینترنت بانک موبایل بانک کاربرد دارد. رمز فوق عددی حداقل ۵ رقمی است که صرفاً به هنگام استفاده از شماره کارت ( و نه شماره حساب ) جهت ورود به سیستم کارایی دارد .

 1. پس از انتخاب گزینه فوق عبارت « لطفاً رمز جدید خود را وارد نمایید» نمایان می شود که مشتری باید به انتخاب خود و بصورت دلخواه عددی ۵ تا ۱۲ رقمی را وارد نموده و سپس کلید ثبت را فشار دهد . با فشار دادن کلید فوق عبارت « لطفاً  رمز خود را مجدداً وارد نمایید » نمایش داده می شود که مشتری باید مجدداً رمز ۵ تا ۱۲ رقمی اعلامی در مرحله قبل را وارد نماید.  و کلید ثبت را فشار دهید که میتوان پس از این مرحله رسید چاپی نیز اخذ که حاوی تاریخ انقضای و کد اعتبارسنجی(CVV2) کارت می باشد .

  نکات مهم در نگهداری مسکن کارت :

 1. مسکن کارت شما یک کارت الکترونیکی بوده و به علت دارا بودن نوار مغناطیسی نباید خم شود . همچنین قرار گرفتن در مجاورت اشیای فلزی یا برنده ودستگاههای دارای میدان مغناطیسی مانند تلفن همراه ، آهن ربا و دستگاههای الکترونیکی و قرار گرفتن در معرض حرارت و تابش مستقیم نور خورشید ممکن است به آن آسیب برساند.
 2. شماره رمز خود را به خاطر سپرده و از نوشتن آن بر روی کارت و یا نگهداری آن به همراه کارت خودداری نمایید. 
 3. در صورت فراموش نمودن رمز فردی مسکن کارت خود با مراجعه به یکی از شعب بانک می توانید برای دریافت رمز جدید اقدام کنید. 
 4. در صورت وارد نمودن رمز اشتباه بیش از ۳ مرتبه ، مسکن کارت شما غیر فعال شده و توسط دستگاه ضبط می شود . در این صورت برای دریافت مسکن کارت خود به همراه داشتن مدارک احراز هویت به شعبه مراجعه کنید. 
 5. از افشای رمز کارت و یا واگذاری مسکن کارت خود به سایر اشخاص خودداری کنید. در غیر این صورت مسوولیت سو استفاده از کارت شما و هر گونه خسارت ناشی از افشای شماره شناسایی یا واگذاری آن به عهده شماست. 
 6. در صورتی که مایل به استفاده از خدمات اینترنتی و تلفنبانک باشید باید از طریق دستگاههای خودپرداز،کیوسک یا پایانه شعب بانک مسکن نسبت به ایجاد رمز دوم خود اقدام نمایید (مسکن کارت) 
 7. در صورت گم شدن و یه سرقت رفتن کارت و یا دسترسی اشخاص بیگانه به رمز فردی کارت شما باید در ساعات اداری بلافاصله به نزدیکترین شعبه بانک مسکن مراجعه نموده و مراتب سرقت ویا مفقود شدن کارت را اعلام نمایید. در ساعات غیر اداری نیز باید ضمن تماس با بانک از طریق تلفن خدمات مشتریان(شماره تلفن 61088-021) مراتب را برای غیر فعال نمودن مسکن کارت اعلام کنید. سپس در اولین روز کاری با مراجعه به یکی از شعب بانک، تقاضای باطل یا فعال نمودن مجدد مسکن کارت خود را ارایه نمایید.

جهت رفاه حال مشتریان از طریق موبایل بانک امکان مسدود نمودن کارت مفقود شده مقدور بوده و همچنین مشتریان می توانند از طریق اینترنت بانک نسبت به مسدود نمودن و یا ثبت درخواست المثنی جهت دریافت در شعبه مورد نظر خود اقدام نمایند .

 1. در صورتی که به هر دلیل در برداشتن مسکن کارت یا وجه نقد مورد درخواست خود از دستگاه خودپرداز تاخیر نمایید. مسکن کارت یا وجه به داخل دستگاه برگشت داده می شود. 
 2. در صورتیکه کد اعتبارسنجی (CVV2) را سه بار به اشتباه وارد نمایید کارت غیر فعال شده و پس از ۲۴ ساعت بصورت خودکار فعال می شود.
تاریخ ویرایش1398/9/26- 16:19