فهرست اخبار فهرست اخبار

مدير امور استانها و بازاريابي : بهره وري بايد در قالب فرهنگ سازماني محور اصلي فعاليتهاي بانك باشد

مدير امور استانها و بازاريابي : بهره وري بايد در قالب فرهنگ سازماني محور اصلي فعاليتهاي بانك باشد اين مطلب را محمود لاري مدير امور استانها و بازاريابي در گردهمائي روساي دواير مديريت و شعب استان گلستان كه با حضور پرويز نجفيان مدير امور منابع انساني، رضا صادقي اقدم رئيس اداره كل امور مديريتهاي شعب و مهدي احمدي رئيس اداره كل روابط عمومي برگزار شد عنوان كرد و ضمن ابراز خرسندی از حضور در مديريت گلستان و دیدار با همکاران بانک، طی سخنانی گفت: موضوع و محور اصلی در گردهمایی مديران ارشد بانك، اجراي بهره وری در فعاليتهاي بانک بوده كه مورد تاكيد مديرعامل مي باشد و در اين راستا چارچوب و ضوابط اجرایی آن تعیین و تدوین شده است.

بسمه تعالي

 

مدير امور استانها و بازاريابي :

بهره وري بايد در قالب فرهنگ سازماني محور اصلي فعاليتهاي بانك باشد

اين مطلب را محمود لاري مدير امور استانها و بازاريابي در گردهمائي روساي دواير مديريت و شعب استان گلستان كه با حضور پرويز نجفيان مدير امور منابع انساني، رضا صادقي اقدم رئيس اداره كل امور مديريتهاي شعب و مهدي احمدي رئيس اداره كل روابط عمومي برگزار شد عنوان كرد و ضمن ابراز خرسندی از حضور در مديريت گلستان و دیدار با همکاران بانک، طی سخنانی گفت: موضوع و محور اصلی در گردهمایی مديران ارشد بانك، اجراي بهره وری در فعاليتهاي بانک بوده كه مورد تاكيد مديرعامل مي باشد و در اين راستا چارچوب و ضوابط اجرایی آن تعیین و تدوین شده است.

 مدیر امور استانها و بازاریابی اضافه کرد: ما وظیفه داریم که بهره وری را بصورت یک فرهنگ در سازمان اجرا نماییم و در اين خصوص كاهش هزينه ها در تمامي بخشها بعنوان یکی از مباحث مهم بهره وري بوده و در این حوزه، هزینه های پرسنلی از این قاعده مستثنی می باشد.

محمود لاري همچنين در ادامه اظهار داشت؛ این جلسه به منظور تقدیر از تلاش ها و زحمات ارزشمند مهندس احمد پاک نیت، مدیر اسبق شعب استان برگزار شده است و ايشان از همکاران قدیمی ، فعال و پرتلاش هستند که همه ما به زحمات وي در بانك آگاهی و اشراف داریم ، لذا فرصت را مغتنم شمرده و ضمن تبریک آغاز دوران بازنشستگی ایشان ، از زحمات وی در طی سنوات خدمتشان در بانک مسكن تشکر و قدردانی نموده و آرزوی توفیق و سلامتی برای مهندس پاک نیت دارم.

 مدير امور استانها و بازاريابي در ادامه پیام تشکر و قدردانی مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره بانک را از زحمات همکاران استان گلستان ابلاغ نمود و گفت: به نوبه خودم از تلاش های ارزشمند همکاران استان در فرآیند ارزیابی عملکرد شش ماهه نخست سال 97 در جهت تحقق اهداف بانک تقدیر می نمایم. وی افزود؛ مدیریت گلستان در بخش های مختلف فرآیند ارزیابی عملکرد از جمله صندوق مسكن یکم ، وصول نقدی اقساط ، مسکن مهر ، بانکداری الکترونیک و حوزه های آموزشی و نظارتی موفقیت های خوبی را کسب نموده و در سه دوره قبلی ارزیابی عملکرد در منطقه سبز قرار داشته است و این نشانگر ظرفیت ها و پتانسیل بسیار خوبي است که در همکاران استان و در منطقه وجود دارد. محمود لاري تصریح کرد؛ از مدیران و همکاران استان انتظار می رود، ضمن بررسی و شناسایی نقاط قوت و ضعف عملکرد ، با اندیشیدن تدابیر و راهکارهای اجرایی لازم نسبت به تقویت نقاط قوت و رفع کاستی ها و موانع موجود در مسیر تحقق اهداف بانک در اسرع وقت اقدام نمایند تا شاهد موفقیت های بیشتر استان در حوزه های مختلف باشیم. وي در ادامه عنوان کرد : همکاران نهایت تلاش خود را در خصوص سپرده های ممتازی که اخیراً معرفی شد، به کار گیرند تا از جابجایی منابع در بانک جلوگیری بعمل آمده و با بهره برداری مناسب از این فرصت پیش آمده، حداکثر تلاش خود را برای جذب منابع جدید مصروف دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث مطرح شده در گردهمایی مدیران ارشد بانک پرداخت و گفت؛ افزایش کارآیی و توانمندسازی شعب از موضوعات دیگری است که در دستور کار بانک قرار دارد و در این حوزه، بهینه سازی و تعدیل و حذف 20 درصد از شعب ناکارآمد از چرخه شبکه بانک، طبق قانون ابلاغی در اولویت امور قرار دارد.

مدير امور استانها و بازاريابي در ادامه گفت؛ تأكید بر بخشنامه خوانی موثر و کارگاهی بعنوان یک اولویت مهم و تکلیفی است که باید اثربخش و موثر در افزایش دانش و اطلاعات شغلی همکاران باشد و صرفاً بصورت مطالعه صوری بخشنامه ها و دستورالعمل های بانک تلقی نشود. وی یادآور شد، بیشترین خطرات و آسیب هایی که در شبکه بانک حادث می شود از عدم آگاهی و دانش شغلی همکاران می باشد.

محمود لاري در بخش دیگر سخنان خود به موضوع وصول مطالبات اشاره کرد و گفت: پیگیری جدی و مستمر در حوزه وصول مطالبات با توجه به آخرین دستورالعمل ها و بخشنامه های بانک، بعنوان یکی از اولویت های اصلی و مهم بانک می باشد که تلاش و اراده جمعی و جدیت و پشتکار تمامی همکاران را در تمامی سطوح می طلبد. وی افزود؛ نتایج تلاش ها و پیگیری همکاران در حوزه وصول مطالبات می بایست در پرونده های مربوطه درج و منعکس شود تا فرآیند پیگیری مطالبات در آینده با توجه به اقدامات گذشته در خصوص آن پرونده سهل تر و شفاف تر صورت پذیرد.

وي در ادامه بر کنترل و نظارت های لازم برعملکرد همکاران زیرمجموعه ، رعایت ضوابط و بخشنامه ها ، احراز هویت صحیح و دقیق مشتریان در زمان ارائه انواع خدمات بانکی ، رعایت ضوابط و مقررات مبارزه با پولشویی ، کنترل و بررسی گزارش های پایان روز ، اعتبارسنجی در زمان اعطای تسهیلات ، توجیه پذیر بودن اقتصادی پروژه های مسکونی تأکید کرد.

مدیر امور استانها و بازاریابی در پایان سخنان خود در این گردهمایی، به موضوع توجه به منابع انسانی و بهره وری کارکنان پرداخت و گفت: ما باید همواره پذیرای سخنان همکاران باشیم و می بایست فضای مناسب و زمینه های لازم را برای آنکه همکاران به بیان نظرات و انتقادات خود اقدام نمایند فراهم آورده تا همواره بانکی چابک ، پویا و کارآمد داشته باشیم.

در ادامه این نشست پرویز نجفیان مدیر امور منابع انسانی بانک با ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران گلستانی، فرا رسیدن دوران بازنشستگی احمد پاک نیت مدیر اسبق شعب استان را به وی تبریک گفت و از تلاش ها و زحمات ایشان طی سنوات خدمت در استان گلستان تشکر و قدردانی نمود.

نجفیان در ادامه اظهار داشت : در حوزه منابع انسانی ، استان گلستان دارای وضعیت مناسب و مطلوبی می باشد و 84 درصد از همکاران دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند و قطعا شرایط مطلوب این استان به لحاظ تحصیلات دانشگاهی ، جوان بودن نیروهای انسانی و عدم کمبود پرسنل، منجر به عملکرد بهتری در آینده نيز خواهد شد. وی ادامه داد، اين مدیریت در حوزه آموزش عملکرد مطلوبی در فرآیند ارزیابی عملکرد 6 ماهه نخست سال 97 داشته و توانسته است نسبت به برگزاری دوره های آموزشی مربوطه و آزمون سنجش اطلاعات شغلی اقدامات لازم و شايسته اي صورت دهد که از این بابت از مسئولان مدیریت گلستان تشکر و قدردانی می نمایم.

مدير امور منابع انساني در ادامه به موضوع بهره وری در حوزه منابع انسانی اشاره کرد و گفت؛ یکی از برنامه ها و شاخص های تعیین شده در حوزه بهره وری منابع انسانی، موضوع توسعه کانون ارزیابی مدیران با دو رویکرد است: یکی موضوع جانشین پروری در سطوح مختلف مدیریتی است و دیگری رویکرد استعدادیابی کارکنان در کلیه سطوح اجرایی ، تخصصی و مدیریتی می باشد. وی در ادامه از تعلق سازمانی و بازنگری ارزشیابی عملکرد کارکنان و شاخص ها و مولفه های مربوطه و نیز افزایش معیشت ، جبران خدمت ، ارتقا دانش و مهارت های شغلی کارکنان از ديگر موارد مورد تاكيد هيئت مديره بانك و عوامل ارتقاء بهره وري در حوزه منابع انسانی یاد نمود.

همچنین در بخش دیگری از این گردهمایی، محمد غفوریان مدیر شعب گلستان با ابراز خرسندی از حضور مدیران ارشد بانک در استان و عرض تبریک به مناسبت انتصاب شایسته رضا صادقی اقدم به سمت رئیس اداره کل امور مدیریت های شعب و نیز فرا رسیدن دوران بازنشستگی احمد پاک نیت مدیر اسبق شعب استان ، حضور مدیران عالی و اولیا معزز بانک در استان گلستان را مایه دلگرمی اين مجموعه دانست و از طرفی عزم همکاران استان را در جهت بهبود شاخص ها افزايش خواهد داد .

وی در ادامه آمار و گزارشی از عملکرد و وضعیت استان ارائه نمود. غفوريان افزود؛ در بخش جذب منابع، مانده سپرده های این مدیریت قريب به 200/9 میلیارد ريال است و رتبه یازدهم کشوری را در بانک دارا هستیم. مدير شعب ادامه داد، سال گذشته برای استان گلستان سال بی نظیری بود و این مدیریت با 50 درصد رشد، حدود سه هزار میلیارد ريال منابع جذب نمود که در اين زمينه دارای رتبه نخست کشوری بوده است و تا به اکنون حدود 60 درصد رشد منابع داشته ایم و امید داریم بتوانیم جشن 10 هزار میلیاردی استان را همزمان با هشتادمین سالگرد تأسیس بانک برگزار نماییم.

مدیرشعب گلستان تصریح کرد؛ عملکرد مطلوب همکاران در جذب منابع، دستاوردهای خوبی از جمله ارتقاء رتبه مدیریت از هشتم به ششم در میان بانک های استان و تجربه شعبه هزار میلیاردی ناهارخوران گرگان را برای استان داشت.

وي به موضوع وصول مطالبات اشاره کرد و گفت؛ تعداد 600/38  پرونده مطالباتی استان در ابتدای سال 96 ، به 400/34 پرونده در حال حاضر رسیده است واين یعنی حدود 000/4 پرونده مطالباتی با همت و تلاش همکاران کاهش یافته و تعيين تكليف شده  است.

مدیر شعب استان ادامه داد ؛ تعداد 2114 فقره پرونده اجرایی به 1300 پرونده کاهش یافته است و این قول را می دهیم که بتوانیم اهداف بانک در حوزه وصول مطالبات استان (به ویژه در عقود مبادله ای) را محقق و شاهد آمارها و عملکرد مطلوبی در آینده باشیم.

در ادامه این نشست دانیال رشیدیان رئیس شعبه مرکزی گرگان نیز به نمایندگی از روسای شعب استان به ذکر نكات و مطالبي در حوزه های مختلف بانک پرداخت.

 در بخش دیگري از این نشست و در بخش مراسم تقدير، از زحمات و خدمات ارزشمند احمد پاك نيت مدير اسبق شعب استان در طي سنوات خدمت وي كه به تازگي به افتخار بازنشستگي نائل آمد با اهداء لوح سپاس و هدايا توسط مديران ارشد بانك تجليل و قدرداني شد. همچنين در بخش ديگري از اين مراسم از شعب برتر استان و تعدادي از همكاران مديريت نيز تقدير بعمل آمد.

شايان ذكر است ، مديران ارشد بانك طي سفر دو روزه به گلستان همراه با مسئولان اين مديريت از شعب استان و دواير مديريت بازديد و طي ديدار با همكاران از نزديك ، مسائل و مشكلات شعب و كاركنان را بررسي نمودند.

 

آخرین بروزرسانی 1397/9/11