تازه های اخبار تازه های اخبار

اولین مدرسه شهدای بانک مسکن استان گلستان افتتاح شد ‏

هفدهمین مدرسه شهدای بانک مسکن با حضور محمود لاری، مدیر امور استان‌ها و بازاریابی، مهدی احمدی ‏رییس اداره کل روابط عمومی و ابراهیمی رییس اداره کل رفاه کارکنان بانک و دیگر مسیولان و مدیران استانی و ‏شهرستانی در استان گلستان و در روستای محروم یکه قوز سفلی واقع در شهرستان کلاله افتتاح و به بهره‌برداری ‏رسید.‏

در این مراسم، محمود لاری مدیر امور استان‌ها و بازاریابی بانک طی سخنانی با ابراز خرسندی از حضور در استان گلستان و تقدیر و تشکر از مسیولان استانی و شهرستانی و نیز تبریک ایام هفته وحدت، توضیحاتی را در خصوص عملکرد بانک مسکن در دو بخش تسهیلات مسکن و امور فرهنگی ارایه کرد.

وی اظهار داشت، بانک مسکن در راستای رسالت اصلی و ماموریت خویش که همانا خانه‌دار نمودن اقشار مختلف جامعه از طریق پرداخت تسهیلات در قالب خرید و یا ساخت می باشد، اکنون در طرح اقدام ملی مسکن ورود پیداکرده است و با در نظر داشتن این طرح به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی خود، با تمام توان در کنار دولت و وزارت راه و شهرسازی بوده و پیگیر این طرح می‌باشد. وی ابراز امیدواری نمود با پیگیری خوب همکاران ما در سطح کشور، مردم با بهره‌مندی از این طرح ملی خانه دار شوند.

 محمود لاری در ادامه خاطرنشان کرد: بانک مسکن در سال گذشته و در حادثه وقوع سیل ویرانگر با پرداخت 5700 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان همراه و در کنار مردم استان بود. مدیر امور استان‌ها و بازاریابی بانک با بیان این مطلب اعلام کرد: در زلزله اخیر شهرستان رامیان در استان گلستان حدود 320 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه تامین اعتبار شد و فرآیند پرداخت آن به متقاضیان در حال انجام است. محمود لاری عنوان کرد: همکاران ما در استان گلستان با عملکرد مطلوب و صحیح، خوب درخشیدند به طوریکه مسیولان استانی و شهرستانی از عملکرد بانک مسکن اعلام رضایت داشته‌اند. وی ادامه داد: بانک مسکن هرساله از محل سپرده‌گذاری حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز، بخشی از آن را در راستای مسیولیت اجتماعی خود به فعالیت در امور فرهنگی در حوزه ساخت مدرسه و مسجد در مناطق محروم کشور تخصیص می‌دهد که تاکنون مبلغ 143 میلیارد ریال به این امر اختصاص داده‌ شده است.

محمود لاری گفت: احداث 2 مسجد در استان هرمزگان، مشارکت در ساخت 17 مدرسه در سطح کشور در مناطق محروم و نیز کمک به 35 زندانی جرایم غیر عمد (محکوم به پرداخت دیه) و مشارکت در ساخت 8 مدرسه دیگر در سطح کشور که در حال احداث می باشند، جزیی از اقدامات بانک مسکن در حوزه فرهنگی می‌باشد.

وی در پایان سخنان خود از تلاش‌ها و زحمات مسیولان و مدیران استانی و شهرستانی ، دهیاری و شورای روستای محروم یکه قوز سفلی و تمامی مردم آن و نیز از تلاش‌ها و پیگیری‌های مدیر شعب و تمامی همکاران بانک مسکن در استان گلستان صمیمانه تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه این مراسم مجید اسدی فر مدیر شعب استان گلستان در مراسم افتتاح این مدرسه، ضمن تشکر و قدردانی از برگزارکنندگان این مراسم و با اعلام اینکه آنچه صورت گرفته و انجام شده است ادای وظیفه ای بوده است به استان، گفت: بعد از سیل ویرانگر در گلستان تصمیم بر این شد که در راستای مسیولیت اجتماعی بانک مسکن در امر خیرخواهانه ساخت مدرسه مشارکت نماییم که امروز بعد از گذشت 6 ماه شاهد افتتاح این مدرسه هستیم.

اسدی فر افزود: بانک مسکن با مساعدت 450 میلیون تومانی در ساخت این مدرسه که در 4 کلاس درس با زیربنای 540 مترمربع احداث‌شده است مشارکت داشته است.

وی ادامه داد: این پروژه آموزشی با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس گلستان و با اعتبار 30 میلیارد ریال افتتاح‌شده است.

مدیر شعب استان با ابراز خرسندی از حضور در مراسم افتتاحیه مدرسه شهدای بانک مسکن گفت: این مدرسه با مشارکت بانک مسکن به‌عنوان خیر مدرسه‌ساز ساخته‌شده است و اکنون در یازدهم آبان 99 افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است. اسدی فر افزود: مدرسه شهدای بانک مسکن از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه و بخش امور فرهنگی بانک تامین اعتبارشده است و به یاری خداوند متعال، مشارکت بانک مسکن در جهت ساخت مدرسه در مناطق محروم کشور تداوم خواهد داشت.

وی اظهار داشت: امروز از دیدن چهره شادمان بچه‌های این مدرسه بسیار خوشحال و خرسندم، چرا که آنها جزی فرهیختگان و آینده‌سازان این کشور خواهند شد و این مایه خرسندی است. وی در پایان سخنان خود از مدیرعامل، اعضای هییت‌مدیره و مدیران امور بانک و کلیه دست‌اندرکاران این پروژه صمیمانه تشکر و قدردانی کرد.

همچنین در بخش‌هایی دیگر این مراسم، فرماندار و رییس آموزش‌ وپرورش شهرستان کلاله، مدیرکل تجهیز، توسعه و نوسازی مدارس استان هر یک به ایراد سخن پرداختند و در ادامه از تلاش‌ها و زحمات مجید اسدی فر مدیر شعب بانک مسکن استان با اهدا لوح تقدیر و هدایا تجلیل و قدردانی شد.

در بخش پایانی مراسم، مسیولان و مدیران حاضر ضمن برش روبان و رونمایی از تابلوی افتتاح مدرسه با حضور در کلاس‌های درس، ضمن بازدید از ساختمان مدرسه، هدایای مربوط به دانش آموزان که شامل کیف و بسته لوازم‌التحریر بود را به آنان اهدا نمودند.

گفتنی است، پس از برگزاری این مراسم، محمود لاری مدیر امور استان‌ها و بازاریابی بانک و هییت همراه که  مجید اسدی فر مدیر شعب استان و معاون مالی و فناوری و رییس دفتر حراست مدیریت نیز وی را همراهی نمودند از شعب مرکزی ، قابوسیه، تراکمه و17 شهریور گنبدکاووس، کلاله ، مینودشت، گالیکش، آزادشهر ، علی آباد ، فاضل آباد ، مرکزی گرگان ، پنجم آذر ، ولی عصر ، ناهارخوران و شهید صیاد شیرازی گرگان بازدید نموده و طی دیدار با همکاران و بررسی عملکرد شعب استان ، از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات کارکنان و شعب قرار گرفتند.

شایان ذکر است، طی بازدید محمود لاری و هییت همراه از شعبه مرکزی گنبد کاووس ، از برنده جایزه ویژه چهلمین مرحله قرعه کشی حسابهای قرض الحسنه پس انداز (کمک هزینه خرید واحد مسکونی به مبلغ یک میلیارد ریال) توسط مدیر امور استانها و بازاریابی بانک با اهدای لوح سپاس تجلیل و قدردانی شد.

آخرین بروزرسانی 1399/8/17