تازه های اخبار تازه های اخبار

برگزاری همایش آموزشی " خانواده و مناسبات حاکم بر آن " در مدیریت گلستان

یک دوره همایش آموزشی با عنوان «خانواده و مناسبات حاکم بر آن» با حضور مجید اسدی فر مدیر شعب استان گلستان، معاونین، روسای دوایر مدیریت، روسای شعب استان و همکاران انتظامات همراه با همسران ایشان در مدیریت گلستان برگزار شد.

در آغاز این همایش آموزشی و خانوادگی، مجید اسدی فر مدیر شعب گلستان طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این همایش آموزشی و حضور همکاران و همسران ایشان، ولادت با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س)، روز زن و هفته گرامیداشت مقام مادر را تبریک گفت و همچنین از تلاش‌ها و زحمات برگزارکنندگان و عوامل اجرایی این همایش تشکر و قدردانی نمود.

مدیر شعب گلستان در ادامه سخنان خود جایگاه والا و اهمیت مقام زن را برای همکاران تشریح و بر رعایت حرمت مقام و جایگاه والای مادر تاکید نمود.

همچنین در ادامه این همایش آموزشی ، دکتر بختیاری سعید، روان‌شناس و مشاور امور خانواده نیز پیرامون موضوع و محور این همایش که خانواده و مناسبات حاکم بر آن بود توضیحات مبسوطی را ارایه نمود.

وی گفت: باید بدانیم کسب موفقیت اتفاقی نیست و قطعاً در کنار هر مرد موفقی، یک زن و همسر خوب وجود دارد که با همراهی، دلگرمی و پشتیبانی او آن مرد به موفقیت دست‌یافته است. دکتر بختیاری گفت: وقتی صحبت از خانواده می‌شود آنچه در ذهن ما تجلی پیدا می‌کند تعریف جامعه‌شناسی و کلی این موضوع است، ولی ما در روان‌شناسی تعریفی فراتر و برتر از آن داریم. وی ادامه داد؛ ما معتقدیم خانواده تنها نهاد خدادادی است که خداوند متعال در فلسفه آفرینش ایجاد نموده و در آن صحبت از یک ارتباط است.

دکتر بختیاری سعید خطاب به همکاران حاضر در این نشست اظهار داشت: تمامی نهادهایی که در جامعه ایجاد می‌شوند توسط این نهاد خدادادی به وجود می‌آید که بتوانند نیازهای زن و شوهر در خانواده را تامین و پوشش دهند.

وی همچنین افزود: بچه‌ها در خانواده به‌عنوان میهمان خانه های ما هستند و آنان در دست ما امانتی بیش نیستند، پس شرط لازم برای یک زندگی زناشویی نمی باشند. روانشناس امور خانواده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آنچه به‌وسیله آن می‌توان انسان‌ها را شناخت و طبقه‌بندی نمود و روی آنها اثر گذاشت نیاز آنهاست، زیرا که نیاز مهم‌ترین عامل شناخت انسانها بوده و آنها با استفاده از آن مسیر زندگی خود را انتخاب می‌نمایند.

دکتر بختیاری در ادامه توضیحات کاملی را در حوزه خانواده و روابط و مناسبات حاکم بر آن برای حاضرین ارایه نمود.

 

گفتنی است، در ادامه این همایش و در بخش‌های مختلف آن، مسابقه و برنامه‌های هنری و شاد توسط گروه‌های مختلف برای همکاران و همسران ایشان اجرا شد و در پایان به پاس قدردانی از همراهی و زحمات همسران همکاران و نیز تبریک روز زن و ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) لوح سپاس و هدیه به همسران حاضر در این همایش توسط مدیر شعب استان اهدا شد.

آخرین بروزرسانی 1399/1/16