تازه های اخبار تازه های اخبار

مدیر امور استانها و بازاریابی : بهره وری باید در قالب فرهنگ سازمانی محور اصلی فعالیتهای بانک باشد

مدیر امور استانها و بازاریابی : بهره وری باید در قالب فرهنگ سازمانی محور اصلی فعالیتهای بانک باشد این مطلب را محمود لاری مدیر امور استانها و بازاریابی در گردهمایی روسای دوایر مدیریت و شعب استان گلستان که با حضور پرویز نجفیان مدیر امور منابع انسانی، رضا صادقی اقدم رییس اداره کل امور مدیریتهای شعب و مهدی احمدی رییس اداره کل روابط عمومی برگزار شد عنوان کرد و ضمن ابراز خرسندی از حضور در مدیریت گلستان و دیدار با همکاران بانک، طی سخنانی گفت: موضوع و محور اصلی در گردهمایی مدیران ارشد بانک، اجرای بهره وری در فعالیتهای بانک بوده که مورد تاکید مدیرعامل می باشد و در این راستا چارچوب و ضوابط اجرایی آن تعیین و تدوین شده است.

بسمه تعالی

 

مدیر امور استانها و بازاریابی :

بهره وری باید در قالب فرهنگ سازمانی محور اصلی فعالیتهای بانک باشد

این مطلب را محمود لاری مدیر امور استانها و بازاریابی در گردهمایی روسای دوایر مدیریت و شعب استان گلستان که با حضور پرویز نجفیان مدیر امور منابع انسانی، رضا صادقی اقدم رییس اداره کل امور مدیریتهای شعب و مهدی احمدی رییس اداره کل روابط عمومی برگزار شد عنوان کرد و ضمن ابراز خرسندی از حضور در مدیریت گلستان و دیدار با همکاران بانک، طی سخنانی گفت: موضوع و محور اصلی در گردهمایی مدیران ارشد بانک، اجرای بهره وری در فعالیتهای بانک بوده که مورد تاکید مدیرعامل می باشد و در این راستا چارچوب و ضوابط اجرایی آن تعیین و تدوین شده است.

 مدیر امور استانها و بازاریابی اضافه کرد: ما وظیفه داریم که بهره وری را بصورت یک فرهنگ در سازمان اجرا نماییم و در این خصوص کاهش هزینه ها در تمامی بخشها بعنوان یکی از مباحث مهم بهره وری بوده و در این حوزه، هزینه های پرسنلی از این قاعده مستثنی می باشد.

محمود لاری همچنین در ادامه اظهار داشت؛ این جلسه به منظور تقدیر از تلاش ها و زحمات ارزشمند مهندس احمد پاک نیت، مدیر اسبق شعب استان برگزار شده است و ایشان از همکاران قدیمی ، فعال و پرتلاش هستند که همه ما به زحمات وی در بانک آگاهی و اشراف داریم ، لذا فرصت را مغتنم شمرده و ضمن تبریک آغاز دوران بازنشستگی ایشان ، از زحمات وی در طی سنوات خدمتشان در بانک مسکن تشکر و قدردانی نموده و آرزوی توفیق و سلامتی برای مهندس پاک نیت دارم.

 مدیر امور استانها و بازاریابی در ادامه پیام تشکر و قدردانی مدیرعامل و اعضای هییت مدیره بانک را از زحمات همکاران استان گلستان ابلاغ نمود و گفت: به نوبه خودم از تلاش های ارزشمند همکاران استان در فرآیند ارزیابی عملکرد شش ماهه نخست سال 97 در جهت تحقق اهداف بانک تقدیر می نمایم. وی افزود؛ مدیریت گلستان در بخش های مختلف فرآیند ارزیابی عملکرد از جمله صندوق مسکن یکم ، وصول نقدی اقساط ، مسکن مهر ، بانکداری الکترونیک و حوزه های آموزشی و نظارتی موفقیت های خوبی را کسب نموده و در سه دوره قبلی ارزیابی عملکرد در منطقه سبز قرار داشته است و این نشانگر ظرفیت ها و پتانسیل بسیار خوبی است که در همکاران استان و در منطقه وجود دارد. محمود لاری تصریح کرد؛ از مدیران و همکاران استان انتظار می رود، ضمن بررسی و شناسایی نقاط قوت و ضعف عملکرد ، با اندیشیدن تدابیر و راهکارهای اجرایی لازم نسبت به تقویت نقاط قوت و رفع کاستی ها و موانع موجود در مسیر تحقق اهداف بانک در اسرع وقت اقدام نمایند تا شاهد موفقیت های بیشتر استان در حوزه های مختلف باشیم. وی در ادامه عنوان کرد : همکاران نهایت تلاش خود را در خصوص سپرده های ممتازی که اخیراً معرفی شد، به کار گیرند تا از جابجایی منابع در بانک جلوگیری بعمل آمده و با بهره برداری مناسب از این فرصت پیش آمده، حداکثر تلاش خود را برای جذب منابع جدید مصروف دارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث مطرح شده در گردهمایی مدیران ارشد بانک پرداخت و گفت؛ افزایش کارآیی و توانمندسازی شعب از موضوعات دیگری است که در دستور کار بانک قرار دارد و در این حوزه، بهینه سازی و تعدیل و حذف 20 درصد از شعب ناکارآمد از چرخه شبکه بانک، طبق قانون ابلاغی در اولویت امور قرار دارد.

مدیر امور استانها و بازاریابی در ادامه گفت؛ تاکید بر بخشنامه خوانی موثر و کارگاهی بعنوان یک اولویت مهم و تکلیفی است که باید اثربخش و موثر در افزایش دانش و اطلاعات شغلی همکاران باشد و صرفاً بصورت مطالعه صوری بخشنامه ها و دستورالعمل های بانک تلقی نشود. وی یادآور شد، بیشترین خطرات و آسیب هایی که در شبکه بانک حادث می شود از عدم آگاهی و دانش شغلی همکاران می باشد.

محمود لاری در بخش دیگر سخنان خود به موضوع وصول مطالبات اشاره کرد و گفت: پیگیری جدی و مستمر در حوزه وصول مطالبات با توجه به آخرین دستورالعمل ها و بخشنامه های بانک، بعنوان یکی از اولویت های اصلی و مهم بانک می باشد که تلاش و اراده جمعی و جدیت و پشتکار تمامی همکاران را در تمامی سطوح می طلبد. وی افزود؛ نتایج تلاش ها و پیگیری همکاران در حوزه وصول مطالبات می بایست در پرونده های مربوطه درج و منعکس شود تا فرآیند پیگیری مطالبات در آینده با توجه به اقدامات گذشته در خصوص آن پرونده سهل تر و شفاف تر صورت پذیرد.

وی در ادامه بر کنترل و نظارت های لازم برعملکرد همکاران زیرمجموعه ، رعایت ضوابط و بخشنامه ها ، احراز هویت صحیح و دقیق مشتریان در زمان ارایه انواع خدمات بانکی ، رعایت ضوابط و مقررات مبارزه با پولشویی ، کنترل و بررسی گزارش های پایان روز ، اعتبارسنجی در زمان اعطای تسهیلات ، توجیه پذیر بودن اقتصادی پروژه های مسکونی تاکید کرد.

مدیر امور استانها و بازاریابی در پایان سخنان خود در این گردهمایی، به موضوع توجه به منابع انسانی و بهره وری کارکنان پرداخت و گفت: ما باید همواره پذیرای سخنان همکاران باشیم و می بایست فضای مناسب و زمینه های لازم را برای آنکه همکاران به بیان نظرات و انتقادات خود اقدام نمایند فراهم آورده تا همواره بانکی چابک ، پویا و کارآمد داشته باشیم.

در ادامه این نشست پرویز نجفیان مدیر امور منابع انسانی بانک با ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران گلستانی، فرا رسیدن دوران بازنشستگی احمد پاک نیت مدیر اسبق شعب استان را به وی تبریک گفت و از تلاش ها و زحمات ایشان طی سنوات خدمت در استان گلستان تشکر و قدردانی نمود.

نجفیان در ادامه اظهار داشت : در حوزه منابع انسانی ، استان گلستان دارای وضعیت مناسب و مطلوبی می باشد و 84 درصد از همکاران دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند و قطعا شرایط مطلوب این استان به لحاظ تحصیلات دانشگاهی ، جوان بودن نیروهای انسانی و عدم کمبود پرسنل، منجر به عملکرد بهتری در آینده نیز خواهد شد. وی ادامه داد، این مدیریت در حوزه آموزش عملکرد مطلوبی در فرآیند ارزیابی عملکرد 6 ماهه نخست سال 97 داشته و توانسته است نسبت به برگزاری دوره های آموزشی مربوطه و آزمون سنجش اطلاعات شغلی اقدامات لازم و شایسته ای صورت دهد که از این بابت از مسیولان مدیریت گلستان تشکر و قدردانی می نمایم.

مدیر امور منابع انسانی در ادامه به موضوع بهره وری در حوزه منابع انسانی اشاره کرد و گفت؛ یکی از برنامه ها و شاخص های تعیین شده در حوزه بهره وری منابع انسانی، موضوع توسعه کانون ارزیابی مدیران با دو رویکرد است: یکی موضوع جانشین پروری در سطوح مختلف مدیریتی است و دیگری رویکرد استعدادیابی کارکنان در کلیه سطوح اجرایی ، تخصصی و مدیریتی می باشد. وی در ادامه از تعلق سازمانی و بازنگری ارزشیابی عملکرد کارکنان و شاخص ها و مولفه های مربوطه و نیز افزایش معیشت ، جبران خدمت ، ارتقا دانش و مهارت های شغلی کارکنان از دیگر موارد مورد تاکید هییت مدیره بانک و عوامل ارتقای بهره وری در حوزه منابع انسانی یاد نمود.

همچنین در بخش دیگری از این گردهمایی، محمد غفوریان مدیر شعب گلستان با ابراز خرسندی از حضور مدیران ارشد بانک در استان و عرض تبریک به مناسبت انتصاب شایسته رضا صادقی اقدم به سمت رییس اداره کل امور مدیریت های شعب و نیز فرا رسیدن دوران بازنشستگی احمد پاک نیت مدیر اسبق شعب استان ، حضور مدیران عالی و اولیا معزز بانک در استان گلستان را مایه دلگرمی این مجموعه دانست و از طرفی عزم همکاران استان را در جهت بهبود شاخص ها افزایش خواهد داد .

وی در ادامه آمار و گزارشی از عملکرد و وضعیت استان ارایه نمود. غفوریان افزود؛ در بخش جذب منابع، مانده سپرده های این مدیریت قریب به 200/9 میلیارد ریال است و رتبه یازدهم کشوری را در بانک دارا هستیم. مدیر شعب ادامه داد، سال گذشته برای استان گلستان سال بی نظیری بود و این مدیریت با 50 درصد رشد، حدود سه هزار میلیارد ریال منابع جذب نمود که در این زمینه دارای رتبه نخست کشوری بوده است و تا به اکنون حدود 60 درصد رشد منابع داشته ایم و امید داریم بتوانیم جشن 10 هزار میلیاردی استان را همزمان با هشتادمین سالگرد تاسیس بانک برگزار نماییم.

مدیرشعب گلستان تصریح کرد؛ عملکرد مطلوب همکاران در جذب منابع، دستاوردهای خوبی از جمله ارتقای رتبه مدیریت از هشتم به ششم در میان بانک های استان و تجربه شعبه هزار میلیاردی ناهارخوران گرگان را برای استان داشت.

وی به موضوع وصول مطالبات اشاره کرد و گفت؛ تعداد 600/38  پرونده مطالباتی استان در ابتدای سال 96 ، به 400/34 پرونده در حال حاضر رسیده است واین یعنی حدود 000/4 پرونده مطالباتی با همت و تلاش همکاران کاهش یافته و تعیین تکلیف شده  است.

مدیر شعب استان ادامه داد ؛ تعداد 2114 فقره پرونده اجرایی به 1300 پرونده کاهش یافته است و این قول را می دهیم که بتوانیم اهداف بانک در حوزه وصول مطالبات استان (به ویژه در عقود مبادله ای) را محقق و شاهد آمارها و عملکرد مطلوبی در آینده باشیم.

در ادامه این نشست دانیال رشیدیان رییس شعبه مرکزی گرگان نیز به نمایندگی از روسای شعب استان به ذکر نکات و مطالبی در حوزه های مختلف بانک پرداخت.

 در بخش دیگری از این نشست و در بخش مراسم تقدیر، از زحمات و خدمات ارزشمند احمد پاک نیت مدیر اسبق شعب استان در طی سنوات خدمت وی که به تازگی به افتخار بازنشستگی نایل آمد با اهدای لوح سپاس و هدایا توسط مدیران ارشد بانک تجلیل و قدردانی شد. همچنین در بخش دیگری از این مراسم از شعب برتر استان و تعدادی از همکاران مدیریت نیز تقدیر بعمل آمد.

شایان ذکر است ، مدیران ارشد بانک طی سفر دو روزه به گلستان همراه با مسیولان این مدیریت از شعب استان و دوایر مدیریت بازدید و طی دیدار با همکاران از نزدیک ، مسایل و مشکلات شعب و کارکنان را بررسی نمودند.

 

آخرین بروزرسانی 1397/9/11