روسای شعب در شعبه خود، مدیرعامل یک بانک می باشند

این مطلب را دکتر فاضلیان عضو هیئت مدیره بانک و معاون مدیر عامل در امور شعب و بازاریابی در مراسم تودیع و معارفه مدیران شعب استان گلستان عنوان کرد.

وی در این مراسم که محمود لاری، مدیر امور منطقه شرق کشور ، منوچهر فتح آبادی، رئیس اداره کل امور کارکنان ، مجید اسدی فر، مدیرسابق شعب استان گلستان ، محمدرضا جعفری مدیر جدید شعب استان و تعدادی از مدیران و مسئولان استانی نیز حضور داشتند، ضمن ابراز خرسندی از حضور در استان گلستان و قدردانی از حضور مدیران بانک ها و دستگاه های اجرایی استان، طی سخنانی با تبریک حلول ماه مبارک رمضان ، ماه ضیافت الهی گفت: امروز روز تودیع و تکریم یکی از بهترین همکاران ما، همزمان با معرفی یکی دیگر از بهترین مدیران و همکاران در سطح شبکه بانک مسکن است.

دکتر فاضلیان در ادامه با اشاره به اعلام شعار سال 1400 توسط مقام معظم رهبری و اهمیت جایگاه تولید در کشور عنوان کرد؛ حدود 15 تا 20 درصد تولید ناخالص داخلی کشور، مسکن است و با توجه به محدودیت ها و چالش های بسیاری که در این حوزه وجود دارد، فقط با سعی و تلاش بی وقفه و تعامل پیوسته با ذینفعان به ویژه مشتریان بسیار وفادار بانک می توان به اهداف عالیه بانک دست یافت و 82 سال امانتی را که به دست ما رسیده و حاصل تلاش همکاران ما در سنوات گذشته بوده است به نحو احسن و به بهترین شکل ممکن به نسلهای آتی بانک تحویل دهیم.

عضو هیئت مدیره بانک در ادامه سخنان خود در این مراسم، اظهار داشت: در علم اقتصاد همواره عرضه متوقف بر تقاضا است و با توجه به حجم سرمایه گذاری که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در بخش مسکن صورت می پذیرد و نیز تقاضای انباشت سرمایه در این بخش ، می بایست گردش مالی تمامی ذینفعان در بانک مسکن تجهیز شود.

وی تصریح کرد: هدف سال جاری در بخش منابع به گونه ای هدف گذاری و برنامه ریزی شده است که بتوانیم جایگاه بانک مسکن را در جذب منابع ذینفعان و فعالان بخش مسکن و گردش مالی آنان، ارتقاء و گسترش دهیم.

دکتر فاضلیان به نقل از مدیر عامل بانک گفت: روسای شعب در شعبه خود ، مدیر عامل یک بانک می باشند و باید همواره با دقت نظر کامل، تمامی موارد و آیتم های مربوط به ترازنامه شعبه را با جدیت و توجه کامل مورد نظارت قرار دهند.

وی افزود: کاهش قیمت تمام شده ، افزایش سهم سپرده ها ، رعایت بهداشت اعتباری ، وصول مطالبات و درآمدهای کارمزد محور از جمله مواردیست که باید مورد توجه قرار گیرد و این مهم قطعا تحقق پیدا خواهد کرد.

معاون مدیر عامل در امور شعب و بازاریابی در بخش دیگری از سخنان خود، از تلاش ها و زحمات ارزشمند مجید اسدی فر مدیر سابق شعب استان گلستان که به افتخار بازنشستگی نائل شد، تشکر و قدردانی نمود و گفت : خدمات رسانی راستین به مردم و گام برداشتن در راستای برآورده نمودن یکی از نیازهای اساسی بشر که همانا تامین مسکن اقشار مختلف جامعه است، قطعا مورد عنایت و رضایت خداوند قرار می گیرد و به همین دلیل باید به خود افتخار کنید، چرا که خانواده بزرگ بانک مسکن نیز به شما افتخار می کنند.

دکتر فاضلیان در ادامه به نیابت از تمامی کسانی که در طول سنوات خدمت مجید اسدی فر، از تلاش ها و زحمات ایشان منتفع شده اند و دعاگوی زحماتشان بوده اند از وی تشکر و قدردانی نمود.

وی در ادامه برای مدیر سابق شعب استان، آرزوی صحت و سلامتی و توفیق روزافزون در کنار خانواده شان نمود و ابراز امیدواری کرد که در آینده نیز شبکه بانکی از تجربیات گرانقدر ایشان در تمامی حوزه ها بهره مند شود.

عضو هیئت مدیره بانک همچنین در این مراسم ، ضمن تبریک انتصاب محمدرضا جعفری به سمت مدیر شعب استان گلستان گفت: فعالیت ها و عملکرد درخشان و تلاش ها و زحمات ارزشمند و بی وقفه ایشان در طی سنوات خدمت در بانک بر کسی پوشیده نیست و امید است تا با تلاش ها و همت و همدلی همکاران مدیریت و شعب استان و برنامه ریزی لازم ، اهداف عالیه بانک در تمامی حوزه ها به بهترین شکل تحقق یابد. وی با بیان این مطلب برای محمدرضا جعفری در استان گلستان آرزوی توفیق روز افزون نمود.

در ادامه این مراسم، مجید اسدی فر مدیر سابق شعب استان گلستان نیز ضمن تبریک صمیمانه به محمدرضا جعفری به سمت مدیر جدید شعب استان و آرزوی توفیق برای ایشان، گزارشی از عملکرد این مدیریت ارائه کرد. وی گفت: میزان منابع استان از مبلغ 700ر10 میلیارد ریال در مقطع پایانی آبان ماه 98 با 23 درصد رشد و بیش از 200 درصد تحقق اهداف به مبلغ 200ر13 میلیارد ریال در پایان سال 99 رسیده است.

وی افزود : در حوزه وصول مطالبات با تلاش ها و زحمات همکاران صف و ستاد ، میزان مطالبات استان از مبلغ 2465 میلیارد ریال در مقطع پایانی آبان ماه 98 با  17 درصد کاهش و تحقق بیش از 100 درصدی اهداف و کاهش NPL استان از 9 به 7 درصد به 2049 میلیارد ریال در پایان سال 99 رسید.

اسدی فر ادامه داد: در بخش پرداخت تسهیلات نیز مانده تسهیلات اعطایی از مبلغ 130ر24 میلیارد ریال در مقطع پایان آبان 98 با رشد 12 درصدی به مبلغ 27 هزار میلیارد ریال در پایان سال 99 رسید.

مدیر سابق شعب استان گلستان اضافه کرد: در سه دوره ارزیابی عملکرد گذشته، این مدیریت همانند دوره های قبلی در منطقه سبز قرار داشته است و امیدواریم این روند در دوره های آتی نیز تداوم یابد.

مجید اسدی فر در ادامه سخنان خود گفت: خدای متعال را شاکرم که بیش از 31 سال از عمر خود را در بانک مسکن و با همکاران پر تلاشم در این بانک سپری نمودم و طی این مدت سعی کردم تمام تلاش خود را در جهت تحقق اهداف بانک صرف کنم و امیدوارم توانسته باشم رضایت مندی مشتریان، مدیران عالی بانک و همکارانم را در خانواده بزرگ بانک مسکن کسب نمایم و آرزو دارم تمامی همکاران، روزی با سربلندی به افتخار بازنشستگی نائل شوند.

 وی با بیان این مطلب اظهار داشت: از تمامی همکاران و خانوده ام که در طی سنوات خدمتم در بانک ، با بنده تعامل و همکاری داشته و پشتیبان و حامی من بوده اند، تشکر و قدردانی می نمایم.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم ، محمد رضا جعفری مدیر شعب استان گلستان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران گلستانی و با قدردانی از حضور ارزشمند مدیران عالی بانک و استقبال همکاران این مدیریت، گفت: برنامه ها و اهدافی که برای استان گلستان در سال جاری در نظر گرفته شده قطعا با همت ، همدلی و تلاش تمامی همکاران در تمامی سطوح صف و ستاد مدیریت محقق خواهد شد.

وی افزود: از تمامی همکارانم در استان می خواهم تا با جدیت ، همت مضاعف ، تلاش موثر، همکاری و تعامل لازم را برای محقق نمودن اهداف عالیه بانک و کسب رضایت مندی مشتریان و اولیای بانک همچون گذشته داشته باشند. وی افزود؛ در بخش های مختلف بانک از جمله حوزه وصول مطالبات، امید داریم که با برنامه ریزی مناسب و تلاش و پیگیری های بیشتر، اهداف بانک به بهترین شکل تحقق یابد.

وی تصریح کرد؛ در حوزه وصول مطالبات به ویژه مطالبات غیرجاری که خود نوعی جذب منابع صفر درصدی است، با تاکید بر وصول مطالبات مشکوک الوصول، می توان با برنامه ریزی لازم و استفاده از ابزارهای در اختیار و نیز برون سپاری و استفاده از شرکت های وصول مطالبات به اهداف مورد نظر دست یافت.

مدیر شعب استان در ادامه بر خدمات کارمزد محور تاکید کرد و گفت: با توجه به تاکید مدیر عامل بانک، موضوع صدور ضمانت نامه و خدمات کارمزد محور نیز می بایست به جد مورد توجه قرار گیرد.

محمدرضا جعفری همچنین اظهار داشت: موضوع درجه بندی و ارتقاء درجه شعب از جمله برنامه های دیگری است که می بایست در همین ابتدای سال پیگیری آن در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم با تلاش تمامی همکاران، این مهم در استان گلستان طی سال جاری صورت پذیرد.

وی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری نمود تا با تعامل و همکاری و تلاش های موثر کارکنان مدیریت و شعب استان گلستان، بتوانیم اهداف بانک را به بهترین شکل محقق نماییم.

همچنین در بخش های دیگر مراسم، محمود خاقانی معاون مدیریت و دانیال رشیدیان رئیس شعبه مرکزی گرگان نیز هر یک به ایراد سخن پرداختند و ضمن تبریک و آرزوی توفیق برای مدیر جدید شعب استان ، از تلاش ها و زحمات مجید اسدی فر مدیر سابق، تجلیل و قدردانی نمودند.

گفتنی است، در پایان این مراسم، حکم انتصاب محمدرضا جعفری به سمت مدیر شعب استان گلستان قرائت و توسط دکتر فاضلیان عضو هیئت مدیره بانک به وی اهدا شد. در ادامه لوح تقدیر و هدایای بازنشستگی مجید اسدی فر نیز توسط عضو هیئت مدیره بانک به ایشان اهدا و از تلاش ها و زحمات ارزشمند وی طی سنوات خدمت در بانک مسکن تجلیل و همچنین به پاس قدردانی از زحمات مدیر سابق استان، یک تخته فرش دستباف نفیس همراه با سبد گل از طرف کلیه همکاران مدیریت و شعب استان به ایشان تقدیم شد.

لازم به ذکر است، به دلیل شرایط قرمز کرونا در گلستان، روسای دوایر مدیریت و روسای شعب استان از طریق سیستم وبینار در جلسه حضور داشتند.

همچنین پس از پایان این مراسم ، عضو هیئت مدیره بانک و هیئت همراه از شعب مرکزی و ناهارخوران گرگان بازدید و از نزدیک با همکاران شعب مذکور دیدار کردند.

Last Updated 1400/1/28